2024 June 16 - يکشنبه 27 خرداد 1403
احمد بصری؛ یک روح در چندین جسم
کد مطلب: ١٢٧٧٠ تاریخ انتشار: ٢٧ تير ١٣٩٨ - ١٢:٣٩ تعداد بازدید: 4552
فتنه احمد الحسن » بی‌راهه
احمد بصری؛ یک روح در چندین جسم

بررسی و پاسخ به بافته های احمد بصری در رابطه با ارتباط وی با حضرت موسی و حضرت خضر علیهما السلام

برنامه بی‌راهه 1398/04/22

کارشناس: آقای علی شریفی

احمد بن اسماعیل بصری که دعوت خود را با عنوان یمانی آغاز کرد، پس از مدتی ادعاهای متعددی مطرح نمود. یکی از ادعاهای این شخص، که ریشه در عقیده تناسخ وی دارد، این است که خود را عبد صالح و معلم حضرت موسی علی نبینا و آله و علیه السلام معرفی کرده است. وی در کتب خود صراحتا خود را راهنمای حضرت موسی می‌داند.

این در حالی است که طبق روایات اهل بیت علیهم السلام، راهنمای حضرت موسی علیه السلام حضرت خضر پیامبر بوده است و همچنین حضرت خضر علیه السلام طبق روایات شیعه و اهل سنت تا روز قیامت زنده خواهد بود. با توجه به این دو مطلب، تناقضات احمد بصری در این گزافه گویی‌ها آشکار می‌شود؛ زیرا طبق ادعای او، وی در حال حاظر یک روح در دو بدن است!!

از طرفی طبق روایات ائمه علیهم السلام اعتقاد به تناسخ منجر به تکذیب قیامت و بهشت وجهنم و همچنین باعث کفر می‌شود. حال از اتباع احمد بصری باید پرسید که تابع چه کسی هستند؟! تابع ائمه علیهم السلام یا تابع کسی که به فرموده اهل بیت علیهم السلام کافر است؟!

در این قسمت از برنامه بیراهه تمامی این مطالب با استناد به منابع بررسی و بیان شده است.مطالب مرتبط:
راه شناخت امام و حجت خدا از مدعیان دروغین از لسان حضرت رضا(علیه السلام)احمد بصری؛ کافر یا امام سیزدهم؟!احمد بصری یا شتر صالح؟!جدال با دجّال!
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

بی‌راهه
مستند خواب پریشان
کلیپ
عمومی
برادر ناتنی وهابیت
مستندات تصویری
سخنرانی
مقالات
کتابخانه
سایت های مرتبط