2024 June 16 - يکشنبه 27 خرداد 1403
بررسی واقعه منا و جنایات آل سعود در تاریخ
کد مطلب: ٨٧٣٠ تاریخ انتشار: ١٢ مهر ١٣٩٤ - ١٦:٥٧ تعداد بازدید: 3837
حبل المتین » وهابیت
بررسی واقعه منا و جنایات آل سعود در تاریخ

جنایات فجیع وهابیت در قضیه منی و در طول تاریخ سیاهشان
حبل المتین 94/07/12

بسم الله الرحمن الرحیم


تاریخ: 94/07/12

خلاصه مطالب این برنامه

گوشه هایی از جنایات وهابیت از تأسیس تاکنون!

«زینی دحلان» مفتی مکه مکرمه ایشان می گوید اینها در سال 1218 قمری: « وحاصروا مكة حتى اشتد البلاء وعم الغلاء وأكل الناس الكلاب و الجيف » وقتی می خواستند مکه را بگیرند، مکه را محاصره کردند به قدری بلا شدید بود به قدری گرانی زیاد بودند که مردم گوشت سگ و گوشت میته می خوردند. الدرر السنية في الرد على الوهابية، أحمد زيني دحلان (متوفای 1304)، ناشر : مكتبة ايشيق - إستانبول – تركي، 1396 - 1976م، ص 45

آل سعود، طفل شیرخوار را در آغوش مادر سر بریدند!!!

«جمیل صدقی الزهاوی» از علمای بزرگ بغداد. وهابی ها وقتی به طائف آمدند قبر اولیاء را نبش می کردند و اینها را آتش می زدند و: «وصاروا يذبحون على صدر الأم طفلها الرضيع » طفل شیرخوار را در آغوش مادرش سر می بریدند

« وقتلوا من فيها وقتلوا الرجل في المسجد و هو راكع أو ساجد» افرادی که در مسجد در حال رکوع بودند و سجده بودند اینها را سر بریدند. الفجر الصادق في الرد على منكري التوسل والكرامات والخوارق، جميل صدقى الزهاوي (متوفای1354)، ناشر: مكتبة اشيق - إستانبول – تركيه، 1984م، ص22

همچنین در کتاب «جزیرة العرب فی القرن العشرین» تألیف «حافظ وهبه» وزیر مفوض، وزیر انتخاب شده و نماینده فوق العاده مملکت عربیه سعودیه در لندن است. وی در کتابش می گوید پسر محمد بن سعود، یعنی جد اعلای همین ملک سلمان قاتل انسانها و مسلمانها و قاتل بیش از سی هزار نفر در یمن، «سعود» در قساوت و بی رحمی ضرب المثل بود:

سرهای بریده، در وسط سفره غذا !!!

« فأمر بقطع رؤس المسجونین و أحضر رؤوسهم علی مائدة قدمت لبنی عمهم الذین جاءوا الاستشفاع فیهم ثم أمرهم بالأکل من المائده.» دستور داد سر همه ی زندانی ها را بریدند تمام سرها را داخل سفره که غذا آنجا گذاشته بودند، قرار دادند. دستور دادند که غذا بخورند. جزیرة العرب فی القرن العشرین، حافظ وهبه، ص 249

« امر ملک الطاغیة عبدالعزیز بقتل فیصل الدویش وتوضأ بدمه ثم قام لأداء الصلاة. » عبدالعزیز دستور داد فیصل دویش را کشتند و با خون او وضو گرفت و بر خاست و نماز خواند. تاریخ آل سعود، ص 16

شیطان به صورت من ظاهر می شود و مردم را گمراه می کند!!

ابن تیمیه اعتراف می کند و می گوید: «وقد جرى مثل هذا لي ولغيري ممن أعرفه ذكر غير واحد » این که شیطان بعضی وقت به صورت من در می آید و مردم را گمراه می کند. محمد ابن تيمية الحراني الحنبلي الدمشقي (متوفای 728)، الجواب الصحيح لمن بدل دين المسيح، ناشر : دار العاصمة ، السعودية، چاپ: الثانية ، 1419 ه‍ / 1999 م، تحقيق : المحقق: علي بن حسن - عبد العزيز بن إبراهيم - حمدان بن محمد، ج2، ص321

نفرین امیرالمؤمنین کارساز شد!

«قال عبد الرحمن : فقام اثنا عشر بدريّاً كأنّى أنظر إلى أحدهم فقالوا : نشهد انّا سمعنا رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلم) يقول يوم غدير خم : ألست أولى بالمؤمنين من أنفسهم، وأزواجى امّهاتم ؟ فقلنا : بلى يا رسول اللّه. قال: فمن كنت مولاه فعلىّ مولاه، الّلهم وال من والاه وعاد من عاداه» إلى أن قال فقام الاّ ثلاثة لم يقوموا فدعا على فأصابتهم دعوته ». عبد الرحمن مي‌گويد : دوازده نفر از آنان كه در بدر حضور داشتند، حركت كردند و گفتند: ما شهادت مي‌دهيم كه در روز غدير پيامبر خدا ( صلي الله عليه وآله وسلم ) فرمود : اي مردم! آيا من بر جان شما مؤمنان ولايت ندارم و همسرانم مادران شما نيستند ؟ گفتيم : آري ، اين چنين است اي رسول خدا . آن حضرت فرمود : پس هر كس كه من مولاي او هستم ، علي نيز مولاي او است . خدوندا ! دوست بدار آن كه او را دوست بدارد و دشمن بدار آن كه او را دشمن بدارد .

راوي مي‌گويد : سه نفر از حاضران در غدير خم در مجلس علي ( عليه السلام ) حاضر به شهادت نشدند ، علي عليه السلام در حق آنان نفرين كرد كه هر سه نفر به نفرين آن حضرت گرفتار شدند . مسند احمد بن حنبل ، ج 1 ، ص 119 ، ط الميمنية بمصر و ج 2 ، ص199 ، ح 961 بسند صحيح ، ط دار المعارف بمصر و تاريخ دمشق ، ابن عساكر الشافعى ، ترجمة الإمام على بن أبي طالب، ج 2 ، ص11 ، ح 506 و كنز العمال ، ج 15، ص151 ، ح 430 ، ط 2 ، و فرائد السمطين ، ج 1 ، 69

تفصیل مطالب این برنامه

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم.

مولاست علی، کمال مطلق با اوست

آرامش این چرخ معلق با اوست

بشناس حقیقت خدا را با او

زیرا که علیست با حق و حق با اوست

الْحَمْدُ لِلهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ مولانا أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّة المعصومین عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ.

سلام و درود خدمت شما بینندگان عزیز و ارجمند برنامه ی زنده ی حبل المتین، همراهان خوب و دوست داشتنی شبکه ی جهانی ولایت، امیدوارم که خوب و خوش و خرم باشید. هر کجای ایران اسلامی، فراتر از این مرزها، هر کجای این کره ی خاکی که همراه هستید با برنامه ی ما، بهترین ها را برایتان آرزومندم.

باز هم تبریک عرض می کنم این ایام سراسر نور و معنویت که خیلی هم از آن نگذشته است، ایام عید سعید غدیرخم را بر همه ی شما عاشقان و ارادتمندان به ساحت مقدس آقا امیر مومنان علی (علیه السلام) تبریک و تهنیت عرض می کنم.

خدای متعال را شاکریم و سپاسگزار از این که باز هم در یک شب دیگری خدا به ما عمری داد، توفیقی داد در مقابل دیدگان مهربانتان قرار بگیریم و این برنامه را تقدیم حضور شما بکنیم.

روزی که پشت سر گذاشتیم شاهد تشیع پیکر جان باختگان منا و قربانیان قربانگاه عید قربان بودیم و هنوز هم دل ملت ایران اسلامی و دل شیعیان داغدار هست به واسطه ی این اتفاق اسفناک، به خاطر بی مدیریتی و بی کفایتی آل سعود و آل یهود که ان شالله به همین زودی شاهد نابودی آنها هم باشیم.

در برنامه ی زنده ی حبل المتین امشب هم، مثل برنامه های گذشته توفیق داریم در محضر استاد بزرگوار حضرت آیت الله دکتر حسینی قزوینی باشیم. و امشب از محضرشان بهرمند خواهیم شد. حضرت استاد سلام علیکم و رحمت الله. خیلی خوش آمدید

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته. بنده هم خدمت همه ی بینندگان عزیز و گرامی و دوست داشتنی که در هر کجای این گیتی پهناور بیننده ی برنامه هستند خالصانه ترین سلامم را تقدیم می کنم.

و همچنین تأسف عمیق و تعزیت و تسلیت قلبی خودم را به مناسب قربانیان فاجعه ی منا، به دست نمرود زمان و فرعون عصر، دودمان آل سعود تسلیت و تعزیت می گویم.

خدا را قسم می دهم به آبروی محمد و آل محمد، فرج مولای ما ولی امر حجت بن الحسن را نزدیک کند و با آمدنش بساط ظلم و ستم برای همیشه از صفحه ی گیتی برکنده شود. و همه ی مظاهر ظلم و ستم، مخصوصاً دودمان نحس آل سعود و آل یهود و آل شیاطین و ابلیس برای همیشه نابود شود. و حکومت عدل الهی در سراسر جهان بر پا شود.

مجری:

خیلی متشکرم از شما حضرت استاد که امشب هم در برنامه ی زنده ی حبل المتین حضور پیدا کردید.

هر چه که می گذرد زائرها و حاجی های بیت الله الحرام می آیند میهن اسلامی و وقتی با آنها گفتگو می کنیم یکجوری داغ دلمان تازه می شود از حوادث و اتفاقاتی که آنجا افتاده است برای ما می گویند.

از جنایات و وحشیگری هایی که آل یهود و آل سعود و آل سقوط آنجا انجام دادند، ما می خواهیم امشب باز بحث ابتدایی مان را قدری در خصوص اتفاقات منا و آن خوی وحشیگری که در آل سعود و وهابیون بوده و هست از گذشته تاکنون، قدری جناب استاد صحبت بفرمایید.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم، بسم الله الرحمن الرحيم و به نستعين و هو خير ناصر و معين. الحمدلله و الصلاة علي رسول الله و علي آله آل الله لاسيما علي مولانا بقية الله و اللعن الدائم علي اعدائهم اعداء الله الي يوم لقاء الله. أُفَوِّضُ أَمْري إِلَى اللهِ إِنَّ اللهَ بَصيرٌ بِالْعِباد.

همانطوری که بینندگان عزیز ما استحضار دارند، چه در داخل و چه در خارج از کشور، شاید عزیزان داخل کشور ایران اطلاعاتشان بیشتر باشد. چون رسانه های ملی اطلاع رسانی خوبی داشته اند، شاید خیلی از عزیزان ما در خارج کشور، در اروپا، در آمریکا و یا در استرالیا خیلی زیاد از این قضایا با خبر نیستند.

من چند نکته را می خواهم به صورت خیلی فهرست وار اشاره کنم، اولاً: عزیزانی که مستحضر هستند این دودمان آل سعود و وهابیت برنامه هایی را گذاشته بودند حتی دو هفته قبل، چهل تا شبکه ی ماهواره ای هم زمان علیه ایران برنامه داشتند. نمی دانم عرض کردم خدمت دوستان یا نه؟ و این خیلی عجیب بود.

مجری:

یعنی بعد از این حادثه؟

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

نه، قبل از حادثه بود، که اینها چهل تا شبکه در یک زمان برنامه داشتند.

«40 قناة عربیة فی بت مباشر لکشف « حقیقة ایران»

چهل برنامه ی عربی در برنامه ی زنده برای کشف حقیقت ایران.

در شبکه های مانند الرساله، وصال، صفا، درة، ... از آرم هایشان معلوم هست که آرم های شیطانی است، چهل تا شبکه در یک زمان، برنامه داشتند علیه ایران.

ان شالله ما در رابطه با این برنامه هایشان که داشتند ان شالله به حول و قوه الهی جواب خواهیم داد، توضیح خواهیم داد که این ها دنبال چی هستند که از ایران صفوی که به عنوان خطر جدی برای منطقه یاد می کنند.

بزرگترین شعار امروز؛ لعنت بر آل سعود است!

عزیزان ببینید از آن روزی که این دودمان آل سعود آمدند روی کار، به ویژه این «سلمان» که امروز یکی از بزرگترین شعار مردم در تشیع جنازه ی عزیزانشان لعنت حق بر آل سعود، لعنت حق بر سلمان بود. و این اولین بار بود که ما دیدیم از رسانه ها مستقیم پخش می شود.

شما ببینید الان مردم یمن شبانه روز دارند بر آل سعود به ویژه دودمان آل سلمان لعنت می کنند. مردم عراق، ستمدیده ها دارند بر آل سعود لعنت می کنند. مردم ستمدیده و آواره ی سوریه دارند بر آل سعود لعنت می کنند. مردم مظلوم بحرین به خاطر دخالت بی جایشان دارند لعنت می کنند.

و این جنایاتی که اینها انجام داده و می دهند، شاید کم نظیر بوده است. مثلاً با پایین آوردن قیمت نفت، ضربه ای که بر دولت های اسلامی زدند و در حقیقت یک خدمت شایانی به اسرائیل غاصب و آمریکا انجام دادند، در حقیقت این خیانتها، یکی دو مورد نیست. بعضی از عزیزان ما، فقط اخیراً با جنایات اینها در «منا» مواجه شدند.

ترس و وحشت عربستان، از غرش شیر ایران!

نکته ی دوم در چرائی اینکه این آقایان از ایران مذمت کردند، است! ببینید ما چند صدتا آنجا شهید داشتیم؟ از پاکستان چقدر آنجا کشته داشتیم و غیره. ولی هیچ کدام از این دولت ها نیامدند از شهروندانشان دفاع کنند. همین شیعه ی صفوی به قول آقایان، اینقدر شهامت داشت، اینقدر شجاعت داشت، اینقدر مردانگی داشت، اینقدر احساس همدردی کرد که وزیرش را فرستاد آنجا.

گرچه برای وزیر ارشاد اینها ویزا صادر نکردند، وزیر بهداشت هم رفت آنجا، باز هم همکاری نمی کردند تا این که یک شیری از ایران غرید و فریاد زد که برخورد ما با شما خشن خواهد شد.

آنچنان ترسیدند حالا من نمی دانم این تعبیر درست هست یا نه، خلاصه خودشان را باختند و از بالا به آنان دستور دادند که با ایرانی ها همکاری کنید. یعنی در حقیقت اینها فهمیدند بر این که این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست و ایران نه یمن هست و نه عراق و نه سوریه.

و الان هم نیروهای نظامی و غیره اعلام کردند ما منتظر دستور رهبری هستیم که عربستان سعودی را با خاک یکسان کنیم. و واقعا هم می کنند. تعارف هم ندارند. حتی یک بنده خدائی می گفت که کسی که معتقد به نظام نیست. اصلاً معتقد به انقلاب نیست، گفته بود که اگر جنگی با عربستان سعودی شروع بشود من اولین نفری هستم در خط مقدم علیه عربستان سعودی می روم و می جنگم. یعنی این قدر مردم متنفر شدند از این دودمان آل سعود.

این نشانگر همین شیعه ی صفوی است که در این شبکه های شیطانی که چهار تا مزدوران آل سعود که وقتی زنگ می زنند به این شبکه ها و به آنها می گویند شما مزدور هستید، جوابی هم ندارند. بعضی هایشان قبول دارند مزدوریشان را. و با کمال وقاحت در گوشه ی شبکه هایشان از آل سعود به خاطر مهمان نوازیشان تشکر کرده اند.

یعنی همان تشکری که یزید بن معاویة (علیه اللعنة و العذاب) از عبید الله بن زیاد به خاطر کربلا داشت. الان در این شبکه های شیطانی دارند تازه تشکر می کنند. این یک نکته.

نکته ی بعدی؛ ببینید دوستان عزیز بعد از قضیه ی همان «بالابر» یا جرثقیل که آن همه عزیزان از ایرانی و غیر ایرانی کشته شدند. ایران آمد و تسلیت گفت به خانواده ها و غیره و آن همه پیگیری ها. ولی بعضی از کشورها به ملک سلمان تسلیت گفته اند. یعنی به جای این که بگویند خاک بر سرت. دستت بشکند آن مدیریتت بشکند، آن بی کفایتیت ثابت شد، به ملک سلمان یا تبریک گفتند، یا تسلیت گفتند. بعضی از سران کشورهای اسلامی بعد از همین قضیه ی منا هم تشکر کردند از این که مراسم حج امسال الحمدلله به خوبی برگزار شد.

واقعا نمی دانیم پول ها و دلار و ریال عربستان سعودی چکار می کند با این سران کشورهای اسلامی، ولی آنچه مشخص هست عربستان سعودی و این کشورهای وابسته امثال کویت گوشمالی خوبی از ایران می خواهد. یک ضربه شصتی نشان بدهد به اینها، تا اینها حداقل برای همیشه در تاریخشان بماند که بدانند که به شیعه، به بچه های شیعه، به پیروان علی، به شیعیان علی نمی توانند بگویند بالای چشمت ابرو هست.

جهاد علیه آل سعود، عین همان جهاد علیه قریش است در جنگ بدر!!

چهار تا بچه در جنگ سی و سه روزه، سومین ارتش مقتدر دنیا را به زانو در آورد. شما که اصلاً عددی نیستید در عرض سه ساعت کاخ ملک سلمان تان را بچه ایرانی ها خاکش را با توبره می کشند! فقط منتظر دستور مراجع عظام و رهبری هستند.

و واقعا هم همینطوری هست یعنی حتی اگر هم چیزی باشد جزو کسانی که خط مقدم باشد ما خودمان شبکه را رها می کنیم و می رویم. یعنی واقعاً جهاد کردن علیه آل سعود عین همان جهادی هست علیه قریش در جنگ بدر، در جنگ احد، در جنگ احزاب، در قضیه ی کربلا با سپاه یزید. یعنی هیچ تفاوتی ندارد.

من همین جا می خواهم اعلام کنم به همه ی عزیزان مسلمان اعم از شیعه و سنی که آماده باشند به مجرد این که اجازه دادند، کار اینها باید یکسره شود که مایه ی ننگ جهان بشریت شدند نه فقط جهان اسلام.

من یکی دو مورد از این موارد را بیان کنم برای عزیزانی که خارج از کشور هستند و خیلی زیاد از این فاجعه ها خبر ندارند. حتی عزیزان اهل سنت ما در داخل کشور، داغ دار هستند.

وقتی کاروان گنبد از هواپیما پیاده شدند، درد دلشان بسیار ناراحت کننده بود. حالا ما با شیعه ها کاری نداریم. ما اولین کلیپی که می خواهیم پخش کنیم، از عزیزان اهل سنت است.

این کلیپ را داخل کشور شاید خیلی ها دیده باشند اما در خیلی کشورها قابل پخش نیست من می خواهم این را عزیزان یک دقتی بکنند:

[کلیپ بازگشت حجاج اهل سنت گرگان از مکه]

حاجیان که این روزها به میهن بر می گردند، لبخند به لب ندارند. امروز کاروان گنبد کاووسی به فرودگان گرگان رسید، کاروانی که با پانزده کشته و شانزده زائری که سرنوشتشان هنوز مشخص نیست، غمبارترین کاروان گلستان نام گرفته است. روند بازگشت حجاج همچنان ادامه دارد.

[یک حاجی: مأمورین می گفتند ایرانی لا،

ــ زن ها کمک می خواهد از آنها. سربازها همینطوری ایستاد. خیلی، خیلی ها رفتند عزیز من، من نمی توانم حرف بزنم.

ــ شوهرم فوت کرد.

ــ تنها آمدم.

ـــ با کی رفته بودی؟

ـــ با آقام رفته بودم.

ـــ پدرم نیامده، دامادمان نیامده است.

ـــ چکار کنیم، مصیبت واقعا بزرگ بود، واقعاً بزرگ بود.

ـــ بزرگترین ضربه ای که خوردند اکثر هموطنان ما، به دلیل گرما و کم آبی از بین رفتند.

ـــ سربازهای عربستان به جای این ما را نجات بدهند با پوتین گذاشته بودند روی حلق من و داشتند من را خفه می کردند.]

ببینید بینندگان عزیز، این یک آدم سنی هست، شیعه هم نیست، یعنی کلاً این عزیزانی که اینجا هستند سنی هستند. و همه هم شنیده اید که غالب عزیزانی که آنجا از بین رفتند نزدیک پنج هزار انسان، غالباً از بی آبی بوده است!! یعنی اینها اینقدر شرافت انسانی را زیر پا گذاشتند که آب به مردم نرساندند.

ما شب اول هم گفتیم که وزیر جنگ عربستان باید به عنوان جنایتکار جنگی، محاکمه بشود و اعدام بشود. و اگر بناست که این سران کشورهای اسلامی تسلیت بگویند، ان شاءالله وقتی که ایشان در همان سیاه چالهایی که در یمن کنده اند، به درک واصل شد، به ملک سلمان باید تسلیت بگویند.

نزدیک پنج هزار انسان، پنج هزار زائر، پنج هزار مهمان خدای عالم؛ به این شکل و به این وضع، از بین رفتند.

خیلی عجیب است که بعضی از شبکه ها، از قول یک فردی مثل «عبدالرحمان دمشقیه» که به جرم عمل نامشروع قوم لوط ار دانشگاه الازهر مصر اخراج شد و کلیپش را هم ما پخش کردیم، ایشان آمد و اعلام کرد که مردم ایران قوم ابرهه بود این طیراً ابابیل بود که آمد و این ها را کشت.

اگر دوستان اتاق فرمان این کلیپ را زحمت بکشند که پخش کنند یک مقداری شاید واضح تر باشد که ببینند اینها عکس العملشان در برابر این ظلم ها و جنایت ها چی هست؟

[کلیپ دشمنی وهابیت با شیعیان و ایران]

[کسی که ابرهه و لشکریانش ابابیل را فرستاد برای کشتن شما (شیعیان)، حجاج را فرستاد چون آنها بودند که با حجاج رو در رو شدند.]

در قسمت آخرکلیپ هم می گوید اگر ایرانی هستند بگذارید کشته بشوند.

روزنامه النهار الجدید می نویسد: 717 حاجی در منا از دنیا رفتند. 131 ایرانی در منا هلاک شدند!!! نسبت به دیگران حاجی ها می گوید وفات 717 حاجی؛ ولی نسبت به ایرانی ها که می رسد می گوید هلاک 131 حاجی ایرانی!!! به دیگر حاجی ها می گوید «وفات»، ولی به حاجی های ایرانی می رسد می گوید «هلاکت و نابودی».

یک زائر افغانی می گفت که زمانی که ازدحام جمعیت زیاد شد دیدم که جلوی من ایرانی ها روی هم می افتند و می میرند. سربازان سعودی به یکدیگر می گفتند: اگر اینها ایرانی هستند، بگذارید بمیرند...!!!

عزیزان دیدند که حتی سربازان آل سعود وقتی می دیدند که این ها کشته می شوند ایرانی هستند می گفتند ایرانی هستند، بگذارید بمیرند. و در شبکه های وهابی هم تشکر کردند از دودمان آل سعود. از این نمونه ها زیاد داریم که قبلاً هم دوستان پخش کردند که فردی هم پدرش و هم فرزند و همسرش را از دست داده بود.

یعنی واقعاً این فاجعه به قدری غمناک هست که اصلاً بیان کردنش خیلی سخت هست. بارها هم جناب اوحدی گفت جنایات و قضایا خیلی فراتر از این است که بشود آن را بیان کرد.

شما ببینید این ها همه مهمان خدا بودند. البته عربستان همه ی نیروهایشان را فرستادند یمن، فرستادند عراق، فرستادند سوریه، بحرین برای آدم کشی، چهار تا علقه مضغه، افرادی که بی کفایت هستند را فرستادند برای کنترل بحث حج.

امیدواریم که ان شالله این کمیته ی حقیقت یاب، با همت مسئولین ان شالله انجام بشود و نتیجه آن اعلام بشود.

من یک مصاحبه ای داشتم با خبرگزاری «مهر» که در خیلی از رسانه ها شاید سیصد تا از خبرگزاری ها این مصاحبه را تیتر زده اند. من در آنجا گفتم نمی دانم این سازمان کنفرانس اسلامی به کما رفته، دچار مرگ مغزی شده است، چی شده؟ چرا خبری از آنها نیست؟ اگر در این طور قضایا این سازمان کاری نکند که البته به همه احترام می گذاریم همگی شان عزیز ما هستند و یکی از اعضایش، خود جمهوری اسلامی است و پنجاه و هفت کشور اسلامی که در سازمان کنفرانس اسلامی هستند چرا تا به حال هیچ بیانه ای هم من ندیدم شاید هم بوده، من خبر ندارم!

این همه جنایاتی که در سوریه انجام می شود، در بحرین این ظلم و جنایاتی که انجام می شود، در عراق انجام می شود، در یمن نزدیک شش ماه هست که دارند مردم را قتل عام می کنند. حالا از سازمان های به اصطلاح حقوق بشر یا ضد بشری ما از آنها انتظاری نداریم، آنها در حقیقت آلت دست قدرت های اجنبی و دشمنانی هستند که نمی خواهند نه اسلامی باشد و نه مسلمانی باشد. ولی از سازمان کنفرانس اسلامی انتظار داشتیم که وارد بشود و پیگیری کند.

گوشه هایی از جنایات وهابیت از تأسیس تاکنون

اما نسبت به سوال جنابعالی، ببینید برادر بزرگوارم، قضایایی که شما دارید می بینید این قضایا از آل سعود هیچ بعید نیست. شما اگر تاریخ آل سعود را نگاه بکنید این ها از روزی که آمده اند از سال 1157 هجری، محمد بن سعود جد اعلای اینها، همه اش جنایت بود و جنایت!!

یک نفر می گفت من یک مشکلی داشتم، نذر کردم اگر مشکلم بر طرف بشود. سیصد و سی بار آل سعود را لعنت کنم. گفت در کمتر از نیم روز مشکلم حل شد! حالا سیصد و سی را من نمی خواهم خیلی زیاد روی آن مانور بدهم که چرا سیصد و سی گفته بود. حالا به چه مناسبتی سیصد و سی نذر کرده بود من نمی دانم.

شما ببینید این دودمان ال سعود از روز اولی که آمدند چه کردند. من چند نمونه ای را به دوستان عزیز نشان می دهم اینجا. ببینید این کتاب «الدرر السنیة فی الرد علی الوهابیة» از «زینی دحلان» مفتی مکه مکرمه هست. کسی که بزرگ شده در مهد وهابیت است. ایشان می گوید اینها در سال 1218 قمری:

« وحاصروا مكة حتى اشتد البلاء وعم الغلاء وأكل الناس الكلاب و الجيف »

وقتی می خواستند مکه را بگیرند، مکه را محاصره کردند به قدری بلا شدید بود به قدری گرانی زیاد بودند که مردم گوشت سگ و گوشت میته می خوردند.

الدرر السنية في الرد على الوهابية، أحمد زيني دحلان (متوفای 1304)، ناشر : مكتبة ايشيق - إستانبول – تركي، 1396 - 1976م، ص 45

این آقای زینی دحلان نه شیعه هست و نه متهم به شیعه هست. یکی از علمای بزرگ شافعی هست و مفتی مکه ی مکرمه بوده است.

شما ببینید این جنایاتی که اینها امسال کردند همچین آدم هایی هستند که مردم مکه که هیچ کدام شیعه نبودند که بگویند این ها صفوی هستند چون ایرانی هستند پایشان را بگذارند روی حلقومشان، من واقعاً این چیزی که این عزیزمان، عزیز اهل سنت گفت یعنی واقعاً بدنم لرزید. که این قدر آدم شرف و انسانیت را زیر پا بگذارد و به جای این که آب برساند، پایش را بگذارد روی حلقومش و خفه اش کند.

آل سعود، طفل شیرخوار را در آغوش مادر سر بریدند!!!

یا «جمیل صدقی الزهاوی» که از علمای بزرگ بغداد است و شیعه هم نیست و متهم به شیعه هم نیست در کتاب «الفجر الصادق» می گوید: وقتی به طائف آمدند قبر اولیاء را نبش می کردند و اینها را آتش می زدند و:

«وصاروا يذبحون على صدر الأم طفلها الرضيع »

طفل شیرخوار را در آغوش مادرش سر می بریدند

سپاه ابرهه ی آل سعود در حمله به طائفی که، نه در آن زمان شیعه داشت و نه الان شیعه دارد، بچه های شیرخواره را بر دامان مادر سر می بریدند.

این است سوابق آل سعود!!!

« وقتلوا من فيها وقتلوا الرجل في المسجد و هو راكع أو ساجد»

افرادی که در مسجد در حال رکوع بودند و سجده بودند اینها را سر بریدند.

الفجر الصادق في الرد على منكري التوسل والكرامات والخوارق، جميل صدقى الزهاوي (متوفای1354)، ناشر: مكتبة اشيق - إستانبول – تركيه، 1984م، ص22

همچنین در کتاب «جزیرة العرب فی القرن العشرین» تألیف «حافظ وهبه» وزیر مفوض، وزیر انتخاب شده و نماینده فوق العاده مملکت عربیه سعودیه در لندن است. وی در کتابش می گوید پسر محمد بن سعود، یعنی جد اعلای همین ملک سلمان قاتل انسانها و مسلمانها و قاتل بیش از سی هزار نفر در یمن، «سعود» در قساوت و بی رحمی ضرب المثل بود:

«کان السعود مشهوراً بالقصو علی المجرمین»

این مشهور بود که سعود نسبت به مجرمین خیلی قساوت داشت.

جزیرة العرب فی القرن العشرین، حافظ وهبه، ص 249

سرهای بریده، در وسط سفره غذا !!!

می گوید بعضی از شخصیت های منطقه ی مطیر را زندانی کرده بودند. بعضی از افراد، پیرمردها و شخصیت ها آمدند برای وساطت که این هایی را که شما زندانی کرده اید ما ضمانت می کنیم که علیه شما کاری نمی کنند و غیره.

گفت بنشینید حالا غذا بخوریم، سفره را انداختند، غذا را چیدند سر بریده ی زندانی ها را آوردند وسط سفره گذاشتند. همان افرادی که این ها آمده بودند وساطت کنند این ها را از زندان آزاد کنند به دستور جد همین ملک سلمان سرشان را بریدند، سر بریده را وسط سفره گذاشته بودند. فعلا شما غذا بخورید و بعد در رابطه با آزادی این ها صحبت می کنیم!!!

« فأمر بقطع رؤس المسجونین و أحضر رؤوسهم علی مائدة قدمت لبنی عمهم الذین جاءوا الاستشفاع فیهم ثم أمرهم بالأکل من المائده.»

دستور داد سر همه ی زندانی ها را بریدند تمام سرها را داخل سفره که غذا آنجا گذاشته بودند، قرار دادند. دستور دادند که غذا بخورند.

جزیرة العرب فی القرن العشرین، حافظ وهبه، ص 249

من کلیپی را پخش کردم از یکی از کشورهای عربی که دو تا سگ از خیابان رد می شدند یک سگ را ماشین زد و کشت و سگ دیگر بالای جنازه ی او ماند. وقتی که لاشه ی آن سگ را می بردند، این سگ آمد سرش را گذاشته بود بر روی لاشه ی سگ رفیقش و گریه می کرد!

وهابی ها، اینچنین جانورهایی هستند!!

از این مهمتر عزیزان اینجا را دقت کنید. که در کتاب «تاریخ آل سعود» از «ناصر السعید» ادامه ی همان قضیه ای که زندانی کرده بودند و سر افراد را بریدند و آوردند داخل سفره گذاشتند رئیسشان فردی بود به نام «فیصل الدویش»، عبدالعزیز دستور داد فیصل الدویش را کشتند. و با خون او وضو گرفت و برخاست و نماز خواند.

« امر ملک الطاغیة عبدالعزیز بقتل فیصل الدویش وتوضأ بدمه ثم قام لأداء الصلاة. »

عبدالعزیز دستور داد فیصل دویش را کشتند و با خون او وضو گرفت و بر خاست و نماز خواند.

تاریخ آل سعود، ص 16

آی مردم دنیا! عزیز اهل سنت! ای جوانی که فریب وهابی را خورده ای! فریب داعش را خورده ای، اینها اینچنین جانورهایی هستند. این چنین آدم هایی هستند که وحشی بگوییم من می ترسم به وحشی ها توهین بشود. وحشی ها همچنین کاری نسبت به همنوعشان نمی کنند که اینها با مسلمان ها کردند.

اینهائی که کشته می شدند، همگی والله گوینده ی لا اله الا الله، محمد رسول الله بودند. این ها مسلمان بودند. اینها اهل نماز بودند. اهل روزه بودند. هیچ کدامشان مرتد نبودند. هیچ کدامشان از دین خارج نشده بودند. تنها جرمشان این بود که وهابی نبودند. تابع ابن تیمیه نبودند.

شیطان همیشه به صورت من ظاهر می شود و مردم را گمراه می کند!!

البته چنین کارهائی از اینها هیچ بعید نیست. وقتی که خود ابن تیمیه اعتراف می کند شیطان همیشه به صورت من ظاهر می شود و مردم را گمراه می کند. اگر انسان عاقل باشد می گوید: «اقرار العقلاء علی انفسهم نافذ»

ابن تیمیه می گوید بعضاً شیاطین می آیند و به صورت های مختلف در می آیند و مردم را گمراه می کنند وی می گوید:

«وقد جرى مثل هذا لي ولغيري ممن أعرفه ذكر غير واحد »

این که شیطان بعضی وقت به صورت من در می آید و مردم را گمراه می کند.

محمد ابن تيمية الحراني الحنبلي الدمشقي (متوفای 728)، الجواب الصحيح لمن بدل دين المسيح، ناشر : دار العاصمة ، السعودية، چاپ: الثانية ، 1419 ه‍ / 1999 م، تحقيق : المحقق: علي بن حسن - عبد العزيز بن إبراهيم - حمدان بن محمد، ج2، ص321

افراد زیادی این را گفته اند، این اعتراف خود ابن تیمیه هست. می گوید:

«وقد جرى مثل هذا لي ولغيري ممن أعرفه ذكر غير واحد أنه استغاث بي من بلاد بعيدة وأنه رآني قد جئته ومنهم من قال: رأيتك راكبا بلباسك وصورتك ومنهم من قال: رأيتك على جبل ومنهم من قال: غير ذلك فأخبرتهم أني لم أغثهم وإنما ذلك شيطان تصور بصورتي ليضلهم لما أشركوا بالله ودعوا غير الله.»

بعضی از افراد به من گفته اند که به من استغاث کرده اند از بلاد دور و دیده اند که من آمده ام و آنها را نشان داده ام و بعد به آنها گفته ام. این شیطان بود که به صورت من ابن تیمیه در آمد و شما را گمراه کرد. خود ایشان می گوید شیطان به صورت من مجسم می شود، به صورت ابن تیمیه مردم را گمراه می کند.

الجواب الصحيح لمن بدل دين المسيح، ج2، ص321

ابن حجر عسقلانی هم یک عالم هست، ابن حجر هیثمی هم یک عالم هست، ذهبی سبکی هم یک عالم هست چرا هیچ کدام از اینها شیطان نمی آید به صورت این ها مجسم شود و مردم را گمراه کند؟

شیطان از میان این همه جمعیت روی زمین می آید و به صورت ابن تیمیه می رود و مردم گمراه می کند. چه رابطه ای هست میان شیطان و ابن تیمیه، که می آید شیطان به صورت ابن تیمیه در می آید و مردم را گمراه می کند!؟

اتباع ابن تیمیه یعنی همین هاست که دارند می بینند با خون یک انسان مسلمان وضو می گیرد و نماز می خواند سر بریده ی زندانی را می آورد در وسط سفره، جلوی چشم پسر عموهایش می گذارد و می گویند شما از این سفره غذا میل بفرمایید این پرونده ی آقای ابن تیمیه هست.

در رابطه با «محمد بن عبدالوهاب» هم عبدالعزیز بن محمد بن علی العبد الطیف می گوید:

« ويصف الشيخ الإمام محمد بن فيروز أثناء رسالته لأحمد بن إبراهيم مطوع مرات - فيقول رحمه الله ولكن تعرف ابن فيروز أنه أقربهم إلى الإسلام ، وهو رجل من الحنابلة وينتحل كلام الشيخ ابن تيمية وابن القيم خاصة.»

در رابطه با الشیخ الامام محمد بن فیروز (هم کلمه ی شیخ دارد و هم کلمه ی امام دارد.) می گوید محمد بن عبدالوهاب می گفت ابن فیروز نزدیک ترین علما به اسلام هست. خودش هم مذهب حنبلی دارد و شیفته ی ابن تیمیه و ابن قیم هست و تابع این تیمیه و ابن قیم هست.

دعاوي المناوئين لدعوة الشيخ محمد بن عبد الوهاب، عبد العزيز بن محمد بن علي آل عبد اللطيف، ناشر: دار الوطن، الرياض، المملكة العربية السعودية، چاپ: الأولى ، 1412،ج1، ص36

همین «ابن فیروز» که اقربهم الی الاسلام هست و منتسب به آقای ابن تیمیه هست. در رابطه با محمد بن عبدالوهاب چه می گوید:

« بل لعل الشيخ - يعني عبد الوهاب - غفل عن مواقعة أمه - يعني محمد بن عبد الوهاب - فسبقه الشيطان إليها فكان أبا لهذا المارد . . . إلخ »

پدر محمد بن عبدالوهاب از خانمش که مادر محمد بن عبدالوهاب باشد غافل شد، شیطان رفته با او مقاربه کرده است. و پدر این فرد گشته است.

دعاوي المناوئين لدعوة الشيخ محمد بن عبد الوهاب، عبد العزيز بن محمد بن علي آل عبد اللطيف، ج1، ص36

و یا به قول دکتر ضیایی، شیطان با مادرش سلام و علیک خصوصی داشته است و این سلام علیک خصوصی داشته است نطفه ی محمد بن عبدالوهاب منعقد شده است. شیطان پدر محمد بن عبدالوهاب است.

«ابن فیروز»ی که محمد بن عبدالوهاب می گوید اقربهم الی الاسلام نزدیک ترین علما به اسلام هست، این حرف را می زند. و می گوید پدر محمد بن عبدالوهاب از مادرش غافل شده بود، شیطان آمده با مادر عبدالوهاب سلام و علیک خصوصی برقرار کرده است و در آن سلام علیک خصوصی نطفه ی محمد بن عبدالوهاب منعقد شده است. شیطان پدر محمد بن عبدالوهاب هست.

«ابن فیروز» نه شیعه هست و نه متهم به شیعه هست. محمد بن عبدالوهاب می گوید امام بوده، حافظ بوده است تابع ابن تیمیه و ابن قیم جوزیه بوده است.

اتباع محمد بن عبدالوهاب از این بهتر در می آیند!؟ نوه ی محمد بن عبدالوهاب همین آقای آل شیخ. بعضی از مطالب هست که خجالت می کشم بگویم. همین آقای آل شیخ نوه ی محمد بن عبدالوهاب می گوید خیلی ها هستند بر این که می خواهند در همین منا کشته بشوند و یکسره بروند به بهشت!!

اگر واقعاً اینگونه هست چرا خود اینها نمی آیند آنجا، مرگ خوب هست برای دیگران؟ اگر واقعا خوب هست، خودشان را آنجا به دار بزنند بیایند آنجا زیر دست و پای مردم بیندازند و بمیرند و مستقیم بروند بهشت، اگر واقعاً راست می گویند!

یا می گویند این قضا و قدر الهی بوده است و یا این آقای عبدالرحمن دمشقیه می گوید قضا و قدر الهی را که نمی شود جلویش را گرفت و اینها امکان پذیر نیست و این تقدیر الهی بوده است!!

این عکس آقای آل شیخ هست. بچه ها نگاه نکنند! این هم بن باز است. مفتی هایشان این ها هستند ببینید. دیگر نمی دانم چه بگویم. به قول آقای «بن فرهان مالکی» خدای عالم نگاه می کند به قلب سیاه و قیافه شان را طبق قلب سیاه می آفریند.

همین بن فرهان مالکی در آن بگو مگوهایی که با ملازاده داشتند، به ملازاده گفت چون قلبت سیاه هست و آدم پستی هستی خدای عالم قیافه ی پستی به تو داده است.

آیا قضیه کشته شدن عثمان هم، قضا و قدر الهی بوده؟

ما نمی دانیم که چی هست، ما کاری نداریم. شما ببینید عزیزان آنچه مسلم هست اینکه اینها عزیزان ما را که در منا کشتند، به تقدیر و قضا و قدر الهی مربوط می کنند. در حالی که همه شهید شدند، آقای عبدالرحمن دمشقیه می گوید این قوم غیر ابابیل بود که خدای عالم از آسمان فرستاد این ایرانی ها را کشتند!!

آیا اینها در رابطه با کسانی که جمع شدند و عثمان را کشتند همچین تعبیری هم دارند که این قضا و قدر الهی بود! آنجا هم همچین حرفی دارند. من عذر می خواهم از عزیزان اهل سنت. من از این آقا دارم سوال می کنم.

از این آقا که می گوید تقدیر الهی بود و ما نباید آل سعود را مذمت بکنیم، سؤال می کنم. می گوید تقدیر الهی این بود که اینها امروز کشته بشوند اصلاً از روز اول نوشته شده بود که این پنج هزار نفر کشته خواهند شد. آیا در رابطه با قتل آقای عثمان هم همین حرف را می زنید، قتل عمر بن خطاب هم همین حرف را می زنید؟!

آیا در قضیه ی قتل «عبدالله زبیر» که توسط «حجاج» خانه ی خدا را آتش زدند و این همه مسلمان ها و عبدالله زبیر را کشتند آنجا هم می گوید که تقدیر الهی بود یا نه؟ فقط در اینجا نسبت به قربانی های منا به این شکلی دارید برخورد می کنید؟!

من نمی دانم اینها عقلشان را از دست دادند! البته عرض کردم کسی که ابن تیمیه می گوید شیطان به صورت من مجسم می شود و مردم را گمراه می کند. محمد بن عبدالوهاب هم که مادرش با شیطان سلام علیک خصوصی داشته، نطفه اش منعقد شده و خلاصه به این شکلی.

در هر صورت؛ اگر فرصتی پیش بیاید یک شب من نسب آل سعود را که می رسد به یهودی های خیبر و عنزه از قول خودشان، بیان خواهم کرد. خودشان آمده اند و نسب خودشان را معین کرده اند. ظاهراً سی و هشتمین یا سی و نهمین جدشان به یهود خیبر می رسد.

این هایی که برای یک رئیس جمهور فراری، کسی که با لباس زنانه فرار کرده است. رئیس جمهور بی کفایت، رئیس جمهوری که خودش استیفاء داده و الان دهها هزار مسلمان را می کشد، تا به حال علیه «یهود» حتی نه تنها یک سنگریزه پرت نکرده اند حتی یک جمله نگفته اند. یک جمله در دفاع از همین مسلمان ها نگفته اند.

حالا بر فرض به قول شما حزب الله شیعه هستند. اینها صفوی هستند، لامذهب و بی دین هستند. ولی این فلسطینی ها که مسلمان هستند، سنی هم هستند، شیعه که نیستند مگر اینکه آقایان یک برچسب شیعه هم به اینها بزنند. و بگویند اینها چون شیعه هستند این ارتش صهیونیسم طیر ابابیل هستند و خداوند عالم اینها را مسلط کرده اند!!

البته از این ها بعید نیست که فردا بگویند که تسلط یهود هم بر فلسطینی ها تقدیرالهی هست. شما بخواهید یا نخواهید این انجام شدنی هست و نباید این ها را مذمت کرد.

مجری:

بسیار خوب. خیلی متشکرم از شما حضرت استاد. عزیزانی که از سفر حج برگشته اند یا دوستان خوب بیننده ای که دوستان و بستگان و عزیزانشان در این سفر بودند و برگشتند، قطعا خاطرات تلخی که شنیدنش هم خیلی سخت است و خیلی دشوار است می توانند با ما در میان بگذارند.

من چند مورد از پیامهای عزیزان بیننده را بخوانم. خانم موسوی از لرستان گفته اند که با عرض سلام و تسلیت به مناسبت فاجعه منا، در خصوص ویژه برنام عید غدیرخم واقعاً سنگ تمام گذاشتید.

در پیام دیگری آمده که من در روز عید غدیر از 8صبح تا 12 شب بیننده بودم و بهترین برنامه ها را پخش کردید.

عزیزی تسلیت گفتند به خانواده های جان باخته در منا. و تشکر کردند از شبکه ولایت.

آقای قنبر غلام مولایم علی از بندر لنگه نوشته اند که سلام بر حضرت آیةالله حسینی قزوینی و آقای اسماعیلی برنامه روز عید غدیر خیلی خوب بود. ولی برای این وهابی ها سمعک و عینک باید تهیه کرد. اینها نیاز دارند. البته همیشه خدا به قلب اینها قفل زده است بر گوشها و چشم هایشان و هیچ وقت این چشم ها و گوشها باز نخواهد شد.

احمد آقا پنج ساله از مشهد مقدس گفتند که سلام آقای قزوینی آقای اسماعیلی خیلی دوستتان دارم. ممنونم احمد جان ما هم شما را خیلی دوست داریم.

مرگ بر آل سعود و درود بر رهبر و شما استاد گرامی، آقا مهدی فلاح از همدان این پیام را نوشته اند.

خانمی از اهواز نوشته اند که من عرب زبان هستم ولی به خدای احد و واحد قسم می خورم که اولین کسانی خواهم بود که اعلام آمادگی می کنم برضد آل یهود!

این حرف خیلی ها است که گفته اند ما آماده هستیم برای مبارزه با آل سعود! یهودیانی که به ظاهر مسلمان هستند.

مجری:

تنها نه علی مدد پیمبر می گفت

جبریل علی علی مکرر می گفت

فرمود پیمبر شب معراج

خدا با من سخن از زبان حیدر می گفت

الهی شکر! خدای عزیز و مهربان را شاکریم و سپاسگذاریم از اینکه دلهایمان پر از عشق و ارادت به مولا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است.

تماس بینندگان

بيننده : آقاي کاظمی از تهران ـ شیعه

آقای اسماعیلی عرض ادب و احترام دارم خدمت شما. همچنین خدمت آقای دکتر حسینی قزوینی عرض ادب و احترام دارم و دست ایشان را می بوسم.

در ابتدا یک تشکر ویژه می کنم از شما و همه ی همکارانتان، روز عید، روز بسیار قشنگی برای همه ی ما شد. واقعاً برنامه های خیلی قشنگی را به نمایش گذاشتید. این عید را به همه ی بینندگان عزیز تبریک می گویم.

دوستانی که از حج برگشته اند واقعاً چیزهایی تعریف می کنند که شاید بیننده های ما کمتر شنیده اند. یعنی واقعاً شنیدنی هست. چون فرمودید که خلاصه عرض کنم من فقط یک مطلب خیلی کوتاهی که بستگانمان در این قضیه بودند و مدتی هم بستری بودند ایشان خوشبختانه در حاشیه ی این قضیه بودند. یک تصویری هم اکثر رسانه ها پخش کردند آن تصویری که این حجاج متاسفانه روی هم انباشته شده بودند.

فقط این مطلب را می خواهم عرض کنم که آن لحظه ای که این اجساد روی هم انباشته بودند یک تعدادی هنوز زنده بودند و ایشان که در حاشیه ی این قضیه بوده است می گفت کسانی که هنوز زنده بودند و دستشان را تکان می دادند و حتی نمی توانستند حرف بزنند و فقط می توانستند لب هایشان را تکان بدهند یک اشاره ای که فقط نجاتشان بدهند و متاسفانه می گویند که افرادی هم که از نیروهای امنیتی آنجا بودند نه تنها کاری نمی کردند بلکه مانع کمک ما می شدند.

بستگان ما تعریف می کنند من حتی دستم را دراز کردند بتوانند دستشان را بگیرند ولی خودمم نفس بند آمده بود به شدت گرم بود. تشنه بودم و بعد خیلی هم به در و دیوار و نرده ها برخورد کرده بود و نایی نمانده بود برایش.

بعد از این که قضیه تمام می شود. ساعت ها طول کشید این قضیه. آن تصویر را که رسانه ها اشاره کردند و نشان دادند یک حس خیلی غریبی در واقع آنجا بود واقعاً بعضی وقت ها ما بیننده ها که تصاویر را در همین شبکه در رابطه با نبش قبر حجر بن عدی و تصاویری که این وهابیت انجام دادند اولش که با آن آهنگ قشنگی که پخش می کردید که یک حس غریبی در همه ی ما ایجاد شد اما بعداً که لحظاتی می گذشت دلمان به آقایمان به مولایمان خوش هست. عذرخواهی می کنم از شما. تشکر می کنم.

مجری:

عزیزانی که می آیند و آن خاطرات تلخ را تعریف می کنند، حتی برای خودشان هم مرور آن خاطرات و آن حادثه ها و آن اتفاقات بسیار بسیار سخت هست که ان شالله خدا به همه ی عزیزانی که شاهد بودند واقعاً صبر بدهد.

اگر حادثه ای دیدند و اتفاقی برایشان افتاده است عزیزانی که عزیزانشان را از دست دادند بانوانی که بدون همسر برگشتند چقدر سخت هست در لحظه ی استقبال وقتی که بستگان و فامیل آمدند برای استقبال کسی که حاجی هست باید شادی کنند باید جش بگیرند، باید شاد باشند از این که بعد از سال های سال انتظار، بعضی هایشان خیلی انتظار کشیدند اکثراً سن و سال دار هستند شاید سال های سال هستند که دارند انتظار می کشند که این سفر معنوی پیش بیاید و بعد همه ی فامیل و بستگان و دوست و آشنا جمع شوند و مجلسی بر پا کنند اما باید به جای مجلس شادی و جشن، مجلس عزا بر پا کنند. این خیلی سخت هست، آرزوی صبر دارم برای همه ی این عزیزان.

بيننده : آقاي بهادری از کرج ـ شیعه

سلام عرض می کنم خدمت سرور عزیزم حضرت آیةالله دکتر قزوینی! بنده هم تسلیت می گویم این فاجعه ی اسفناک که در منا به وجود آمد که خدا ان شالله ریشه ی هر چه وهابی هست بکند که این مدت در سراسر ایران مردم عزادار و داغدار هستند.

و کسانی که به مهمانی خدا رفته بودند این گونه اتفاق برایشان افتاد و قطعاً بدانید وقتی که خدا یکی را بخواهد نابود کند اول عقل را از او می گیرد. این ها دارند با دست خودشان خاک بر سر خودشان می ریزند. و ان شالله پاسخ دندان شکن ایران را خواهند دید.

همچنین تبریک عرض می کنم به مناسبت ایام عید غدیر، اگر اجازه بدهید من یک مطلبی آماده کردم،

«قال عبد الرحمن : فقام اثنا عشر بدريّاً كأنّى أنظر إلى أحدهم فقالوا : نشهد انّا سمعنا رسول اللّه (صلى الله عليه وآله وسلم) يقول يوم غدير خم : ألست أولى بالمؤمنين من أنفسهم، وأزواجى امّهاتم ؟ فقلنا : بلى يا رسول اللّه. قال: فمن كنت مولاه فعلىّ مولاه، الّلهم وال من والاه وعاد من عاداه» إلى أن قال فقام الاّ ثلاثة لم يقوموا فدعا على فأصابتهم دعوته ».

عبد الرحمن مي‌گويد : دوازده نفر از آنان كه در بدر حضور داشتند، حركت كردند و گفتند: ما شهادت مي‌دهيم كه در روز غدير پيامبر خدا ( صلي الله عليه وآله وسلم ) فرمود : اي مردم! آيا من بر جان شما مؤمنان ولايت ندارم و همسرانم مادران شما نيستند ؟ گفتيم : آري ، اين چنين است اي رسول خدا . آن حضرت فرمود : پس هر كس كه من مولاي او هستم ، علي نيز مولاي او است . خدوندا ! دوست بدار آن كه او را دوست بدارد و دشمن بدار آن كه او را دشمن بدارد .

راوي مي‌گويد : سه نفر از حاضران در غدير خم در مجلس علي ( عليه السلام ) حاضر به شهادت نشدند ، علي عليه السلام در حق آنان نفرين كرد كه هر سه نفر به نفرين آن حضرت گرفتار شدند .

مسند احمد بن حنبل ، ج 1 ، ص 119 ، ط الميمنية بمصر و ج 2 ، ص199 ، ح 961 بسند صحيح ، ط دار المعارف بمصر و تاريخ دمشق ، ابن عساكر الشافعى ، ترجمة الإمام على بن أبي طالب، ج 2 ، ص11 ، ح 506 و كنز العمال ، ج 15، ص151 ، ح 430 ، ط 2 ، و فرائد السمطين ، ج 1 ، 69

این آقایان وهابی که در مطرح می کند که پیامبر فرمود هر کس که من مولای او هم هستم علی مولای اوست از باب دوستی است، این مهم هست که رسول خدا از مردم اول اعتراف گرفت که من بر شما اولی هستم گفتند بله، گفت تمام اختیاراتی که خدا به من داده است به جز نبوت را به علی بن ابی طالب دادند همه شاهد بودند .

البته در این میان دو نفر ساکت بودند آقا به این ها گفتند که چرا شما ساکت هستید. امام در حق این دو نفر نفرین کرد یکی براء بن عازب بود که نابینا شد، کور شد وقتی می خواست به منزلش برود آدرس می پرسید. دیگری انس بن مالک می گوید که مرض پیسی گرفت این را هم من می خواستم حضرت آیت الله بیشتر توضیح بدهند.

بيننده : آقاي علی از کرج ـ شیعه

سلام علیکم شبتون بخیر! بیش از چهار سال هست که ما توفیق داریم که برنامه های شما را می بینیم. عملاً به صورت یک شاگرد نامرئی و شاگرد گمنام حاج آقا هستیم در این چهار سال.

حاج آقا فرمودند که این آل جحود یا آل سعود نسبشان به یهود می رسد. فکر می کنم که اتفاقی نباشد که سعود و حجود هموزن یهود هست. طبق آن چیزی که در تاریخ حاج آقا برای ما گفتند، فرمودند یا گفته شده است که یهودی نبوده که مسلمان بشود.

من فکر می کنم این را نباید خیلی ساده بگیریم. این ها همانطوری که می رسانند نسبشان را، اینجوری که در کتاب ها نوشته اند نگاه کنیم خیلی راحت می گوییم که این ها همان آل یهود هستند اما اگر از زاویه ی دیگری نگاه کنید و شواهدی که هست را بررسی کنیم من فکر می کنم خیلی مسئله خطرناک باشد.

چقدر راحت مسلمان می کشند به راحتی تمام می ایستند و خیابان به آن پهنی را نصف کردند مردم را زیر آفتاب کباب کردند. و کسانی که از همان خاندان هستند یا تحت نظر آنها تربیت شده اند ایستاده اند و نگاه می کنند.

من فقط در آخر یک مطلب خیلی کوچک را عرض بکنم. طبق آن آیاتی که در قرآن آمده است اگر خداوند می فرماید یهود و نصاری را اولیاء خود نگیرید اگر اینجوری باشد و ثابت بشود که این ها یهود واقعی هستند آیا بر ما فریضه جهاد واجب نمی شود؟

ما فلسطین را می گوئیم قدس اشغالی. ولی درست تر این است که بگوییم حجاز اشغالی. کما اینکه هفته ی گذشته که جرثقیل افتاد پایین. همه حواس ها جمع شد به مکه یکهو بی دلیل به بیت المقدس حمله کردند و سعی کردند که حواس ها را پرت کنند.

نزدیک نود سال است که نفت مسلمان ها را می خورند ام القری مسلمین را تصاحب کردند و به اصطلاح دارند به ریش ما می خندند و ما هم نشسته ایم. فریبی است که در این قضیه خوردیم.

مجری:

ممنون و متشکرم علی آقا. ان شالله موفق باشید.

بيننده : آقاي کمیل از فارس ـ شیعه

من هم سلام عرض می کنم خدمت شما مجری محترم و حضرت آیةالله قزوینی. من اولاً محکوم می کنم حادثه ی منا را و تسلیت می گویم به خانواده های بازماندگان و کسانی که اقوامشان آنجا فوت کردند، به آنها تسلیت می گویم.

یک درخواستی داشتم از آیت الله قزوینی. یک کتابی شما نوشته اید ولی به زبان عربی نوشته اید. کتاب «قصة الحوار الهادی». من درخواست داشتم اگر بشود این را ترجمه کنید و ترجمه اش را چاپ کنید. چون همه به عربی مسلط نیستند. فارسی بهتر است. من فایل پی دی اف را داشتم و استفاده کردم ولی اگر چاپی باشد خیلی بهتر است.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

ان شالله. این را دوستانمان تقریباً جلد اولش را ترجمه کرده اند. جلد دوم و سومش مانده است. الان آن نقد قفاری ترجمه شده است و رفته روی ویراستاری. ان شالله تمام شود، این هم ان شالله تمام می کنیم در اختیار عزیزان قرار می دهیم هم به صورت سه جلدی و هم به صورت یک جلد مختصر از سه جلد. ان شالله ترجمه به فارسی خواهد شد.

بيننده : آقاي محمد از بوشهر ـ شیعه

حضور مجری بزرگوار و حضرت استاد عرض ادب دارم. اگر اجازه بدهید در مورد منا یک شعری بخوانم:

اشک ما چون شبنم از صبح عزا،

از برای حاجیان در منا

دولت وهابی آل سعود

این جنایت را به بیشرمی نمود

شک مکن تاریخ را تا یاد هست

وحشی هست و آکل الاکباد هست

از یهودان، از تبار خیبرند

دشمن آل نبی و حیدرند

در لباس خادمی بر مسلمین

می برند از ریشه اینان نام دین

مظهر شیطان شرار نیمه اند

کاسه لیس شیخشان تیمیه اند

من سوالم بوده است از ارباب قتل

چون شنیدید گفتگوها را به نقل

دیدید آیا آن غم انگیز صحنه ها

راه را بستند به حجاج در منا

پشت این مرموزی رفتارشان

می توان گفت امن بود کردارشان.

نقشه ای از قبل بود طرح پلید

تا که قربانی کنند حاجی به عید

سرزمین امن شد کشتارگاه

آن هزاران حاجیان بی گناه

چهارصد و شصت کشته ایرانی شدند

عید قربان بود و قربانی شدند

این ملک سلمان قاتل در یمن

پشته کرد حجاج در وادی امن

ای خدا لعنت کند وهابیت

دشمن دیرینه انسانیت

پیروان خام و خوش مغزش نه پاک

سینه ی اسلام شد از فتنه چاک.

دستشان تا آستین در خون بود.

یک هزاره نسلشان ملعون بود

بندگان مست دینار و درم.

در لباس خادمی دو حرم

مسلمین! بیدارگردید زین خَزَن

فتنه ی وهابیت هست اصل شرع

سنی و شیعه همه یاری کنید

وحدت خود را نگهداری کنید

پاسدار دین شوید تا پای جان

تا بیاید مهدی صاحب زمان.

بيننده : آقاي طالبی از اصفهان ـ شیعه

سلام علیکم و رحمة الله خدمت شما مجری محترم و خدمت استاد عزیزتر از جانم! این را جدی عرض می کنم. نمی توانم اظهار علاقه نکنم.

ما را دانشجوی دانشگاه خودتان بدانید ما واقعا بهره می گیریم. من سؤال داشتم که این دخترانی که در دوران جاهلیت زنده به گور می شدند این ها آیا مسلمان بودند یا کافر حساب می شدند؟ به خاطر اینکه پدر و مادرشان کافر بود اما خدا آمده آیه آورده است در قرآن که به کدامین گناه این ها کشته شدند. این ها نگاه کنند الان سران آل سعود اولیاءهم الطاغوت هستند این طاغوتی که اولیای این هاست چه کسی هست؟ آمریکا هست که همین دیروز شنیدیم در افغانستان بیمارستان را بمباران کردند و این همه کشته دادند.

من خدمتتان عرض می کنم که عزیزان اهل سنت چشمشان را باز کنند و ببینند که اینها به آنها می گویند اولی الامر، چه سران آل سعود و چه آن کشورهایی که سرانشان اولی الامر این اقایان هستند که در آن کشورهای زندگی می کنند، چطور به این ها تبریک می گویند.

بخ بخ می گویند به این ها به خاطر این که در واقع دارند خون مسلمین را می ریزند این نکته ی اول بود که خواستم حتما توجه بشود. هر کسی را می توان از دوستانش شناخت، اینها دوستانشان آمریکا هستند که شما جنایت هایشان را دیده اید.

دومین نکته ای که می خواستم بگویم در رابطه با تلویزیون شریف ولایت هست. من این را حالا خدایی نکرده توهین فرض نکنید اما عقیده دارم این منادی شرق که می گویند که یک منادی هست که ندا می دهد حق با علی و آل علی هست و این شرق هم تأکید شده است. شاید از غرب هم شبکه هایی به اسم شیعه ندا بدهند که حق با علی و ال علی هست ولی تأکید کرده اند مسلمانان و شیعیان حواستان باشد که منادی در شرق ندا می دهد که حق با علی و آل علی هست به آن ندا توجه کنید.

و در مقابلش منادی یا منادیانی هم از غرب ندا می دهند این شرق و غرب را نگیرند شرق و غرب جغرافیایی. ببینید کدام یکی را شرق دارد حمایت می کند که وادی اسلام هست ایران هست تشیع هست و کدام یک را طاغوتی که الان پایگاهش در غرب هست و اصطلاحاً به غرب معروف هست دارد حمایت می کند. من خواستم در واقع به این نکته ی مهم حتماً این عزیزان توجه کنند.

چون وقتتان کم هست زیاد وقتتان را نمی گیرم. فقط از شما آقای مجری خواهش می کنم که بعد از برنامه، پیشانی حاج آقا را از طرف ما ببوسید. ما به وجود ایشان افتخار می کنیم.

بيننده: آقاي حسینی از مشهد مقدس ـ شیعه

خدمت شما و حضرت آقا سلام عرض می کنم. می خواستم خدمت حضرت آقا بگویم که ما همیشه آماده ی جهاد هستیم. هر موقع مراجع عزیز و بزرگوارمان دستور بدهند ما حاضر هستیم جان ناقابلمان را، مالمان را، فرزندانمان را در راه جنگ با این وهابیت خبیث فدا کنیم. هر موقع حضرت آقا دستور بدهند بدون هیچ درنگی آماده ایم از همین جا اعلام می کنم به حضرت آقا، ما به خون این وهابیت تشنه هستیم.

همانطوری که سر عزیزانمان می برند به قرآن قسم حاضریم عین خودشان همین کارها را بکنیم. فقط منتظر جهاد هستیم. فقط مراجع ما دستور بدهند حضرت آقا دستور بده، رهبر عزیزمان دستور بدهد.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

ما در روایات متعددی داریم که هر مومنی نیتی که می کند خدای عالم ثواب برایش می نویسد. یعنی الان عزیزانی که نیت جهاد، نیت نابود کردن این آل سعود پلید را دارند خداوند عالم، در پرونده ایشان یک جهاد با وهابیت می نویسند. اگر موفق نشد فردا یک ثواب به او می دهند. اگر فردا رفت و موفق شد این یک ثواب را ده برابر می کنند.

مثلا یک کسی تصمیم می گیرد برود و به پدر و مادرش سر بزند. به مجردی که تصمیم گرفت خداوند یک صله ی رحم را در پرونده اش می نویسد. اگر رفت و صله ی رحم کرد خداوند ده برابر می کند. اگر مانعی پیش آمد یا پشیمان شد همان یک ثواب را خداوند عالم به او کرم می کند.

این را تمام عزیزانی که امشب و بعد از شنیدن فرامین مراجع بزرگواری و رهبری تصمیم گرفته اند خدای عالم این ها را مجاهد فی سبیل الله در برابر بدترین شیاطین عصر ان شالله می نویسد.

بيننده : آقاي علی از کانادا ـ شیعه

سلام علیکم و رحمة الله. عرض سلام و ادب خدمت حاج آقا ابن الزهراء. مطلب بنده این هست که اول اینکه عیدالله اکبر به شما و تمام شیعیان جهان تبریک عرض می کنم و ان شالله از متمسکین به ولایت امیرالمومنین علی (علیه السلام) باشیم.

بنده دیروز از مکه آمدم دعاگوی همه ی شیعیان بودم. یک مطلبی بود که من در منا نشسته بودم یک آقایی از برادران مصری آمده بود و نشسته بود کنار بنده، تعریف می کرد ناگهان ناسزا به آل سعود می گفت و می گفت اینها وحشی هستند!

پرسیدم چرا همچین حرفی می زنید شما. گفت من همین الان از دفن یکی از برادران آمدم گفتند کجا اتفاق افتاده؟ گفت روز عید در منا، پشت بیمارستان منا پنج شش کانتینر بود همگیشان سه چهار طبقه روی هم زده بودند ما خیلی سخت توانستیم این مرحوم را ببینیم و دفن کنیم. گفتم بقیه چکار می کنند. گفت انجا یک قبرستان جمعی درست کرده بودند آنهایی که کارتی چیزی نداشتند آنجا دفن می کردند.

خیلی تعجب کردم که چرا به کاروان ها اطلاع ندادند؟ گفتش اینها خیلی وحشی هستند. بعد ما توانستیم با مجمع اهل بیت با نماینده ی مقام رهبری که آنجا هست صحبت کردیم و فقط این را گفته باشم چون شاهد چنین صحنه ای بودم گفتم ان شالله به این برادران بگویید که خیلی بچه های ما مفقود هستند. پشت کشتارگاه جایی هست، مقبره ای درست کرده بودند آنجا بدون کارت و چیزی خاک می کردند.

بعد در سایت ها آماده است که آقای محمد بن نایف آمده و گفته است که اگر تهران حرفی بزند ما در سازمان ملل می زنیم یک زمانی تهران بود. من می خواستم بگوییم یک دعای کمیل در بقیع که بود شما تمام سربازها را آوردید و آن قدر ترس و لرز داشتید آن وقت می خواهی تهران را از بین ببری. ﴿ وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا فَلَا يُسْرِف فِّي الْقَتْلِ إِنَّهُ كَانَ مَنصُورًا

بيننده : آقاي نجفی از عسلویه ـ شیعه

سلام علیکم. خدمت شما و حاج آقای قزوینی. فاجعه ی منا را به تمام مسلمین و تمام مردم ایران، مقام معظم رهبری و به همه تسلیت می گویند و موضوع آل سعود که آل یهود واقعا آل یهود هست برای همه ی مسلمان ها. چه شیعه و سنی و این از قبل ثابت شده است و ما به کوری چشم آل یهود، سنی و شیعه اینجا برادروار با هم زندگی می کنیم. تا هیچ موقع، هیچ گونه اشتباه، غلط و هیچ گونه تعرضی به ما نتوانند بکنند و دست در دست هم می دهیم ان شالله بیش از پیش.

حالا که صحبت از آل سعود شد. برادر ال یهود، بنیامین نتانیاهو گرچه اینجا شبکه ی دینی هست ولی بد نیست عرض کنم که چند روز قبل در سازمان ملل صحبت هایی می کرد در مورد ایران. می خواستم بگویم جناب نتانیاهو عددی نیستی که در مورد ایران تو و آل یهود و داعش و هر شخص دیگری، در مورد ایران بخواهد صحبت بکند و تهدید بکند.

و اگر ما مقام معظم رهبری دستور بدهد از همین خلیج فارس، قایق های ماهیگیری مان را سوار می شویم و جناب نتانیاهو و هر کسی را توی گونی می کنیم و در دنیای مدیترانه می اندازیم. بدانید که دست ما بسته است به خاطر مقام معظم رهبری، دستور بدهد پیش مرگش می شویم و شما هیچ کدامتان هیچ عددی نیستید به کوری چشم شما و وهابیت ما اینجا برادروار زندگی می کنیم و در برابرتان می ایستیم.

مجری:

یک عزیزی از عراق برای ما پیام فرستاده و گفته که من از شیعیان کربلا هستم. کارهای وهابیون و آل سعود که حاج آقا گفتند، دقیقاً در عراق اتفاق می افتد. یکی از مادران تعریف می کرد که پسرش را داعشی ها ربودند و بعد از دو روز سر بریده او را به همراه یک نامه به منزلش فرستاده بودند و نوشته بودند که چون او شب عاشورا برای حسینیون غذا پخته بود، ما نیز سر پسرتان را برای حسین قربانی کردیم!!

این نمونه ای از جنایت آل سعود و داعشی ها در عراق است.

حضرت استاد بحث وجوب فریضه ی جهاد بر علیه آل سعود را بعضی از دوستان مطرح کردند. لطفا در این مورد توضیح بدهید.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

من از تمام عزیزان بیننده در داخل و خارج تقاضا می کنم تلاش کنند از مراجع عظام تقلید از رهبری، نه عقب بمانند و نه جلو بیفتند. حتی در شعری که ذهنم هست یکی از شعرای بزرگ می گوید من یک شعری گفته بودم «یدی فی ید علی تابع» یک چنین تعبیری. می گفت بزرگی گفت دست من در دست علی یعنی تو همسطح علی هستی؟ به جای این که بگویی دست من در دست علی هست بگو من تابع علی هستم قدم به قدم. یعنی پا به پای علی، پا به جای پای علی می گذارم.

و لذا ما تلاش میکنیم دوستان عزیز نسبت به مراجع عظام تقلیدمان که این ها نمایندگان حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) هستند خودشان به ما دستور فرمودند:

« من کان من الفقهاء صائناً لنفسه و حافظاً لدینه و مخالفاً علی هواه و مطیعاً لأمر مولاه فللعوامّ أن یقلّدوه »

یا «و من نظر فی حلالنا و حرامنا و عرف احکامنا فلیرضوا به حکماً فانی قد جعلته علیکم حاکماً»

این ها سخنان این بزرگواران، سخنان امام زمان حضرت مهدی (ارواحناه لتراب مقدمه الفداء) هست.

قبل از این که این که بزرگواران ما چیزی بگویند البته آن تعابیری را که بزرگانمان دارند، رهبری دارد آمادگی باید صد در صد باشد که بسا الان که مثلاً ساعت ده و چهارده دقیقه هست شاید ده دقیقه دیگر این ها فرمان دادند، باید آماده باید باشیم یا فردا صبح به ما دستور بدهند ما باید آماده باشیم همانطوری که برای فرج حضرت ولی عصر نیز ما شب که می خوابیم به این امید می خوابیم که شاید ان شالله فردا اول صبح بشارت فرج حضرت مهدی (سلام الله علیه) داده شود و به سپاه حضرت بپیوندیم.

بیننده : آقاي رحیم از امیدیه ـ شیعه:

سلام گرمی عرض می کنم از شهر گرمای جنوب! خدمت سرور گرامی حاج آقای قزوینی. یک گلایه بسیار زیادی از خود آقای قزوینی دارم در رابطه با شهادت حجاج عزیزمان. من الان حدود دو سال و اندی هست شبکه ی شما را قشنگ دارم نگاه می کنم و واقعاً معتقد بودن به شیعه بودنمان را مدیون حاج آقا می دانم.

اما حدود پنج شش ماه پیش آقای ابوالقاسمی و آقای یزدانی با مدارکی ثابت کردند که آل سعود، یهود هست. یهود بودنشان را ثابت کردند چرا ما این همه پول مملکت تو دهان این یهودی ها می اندازیم که باعث این همه کشتار حجاج ما بشوند من می خواهم حاج آقا به این مملکت بگویند دخترای جوان و جوان هایمان را هر روز مصداق جای پول بیت المال این مملکت را توی دهان این یهود می اندازند. این هم نتیجه ی کار ما، حالا ما باید چکار باید بکنیم.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

من با یکی از مسئولین خیلی رده ی بالای کشوری یک نشستی داشتم که نمی خواهم نام ببرم و شاید صلاح هم نباشد. همین اشکالی که حضرتعالی نظر مبارک شما هست به ذهن من هم آمد، به اینها گفتم.

گفتم که این عمره یا حجی که حاجی های ما می روند انجا خرج آنها می شود و این ها دارند جنایات می کنند و آدم می کشتند و تعبیر ایشان که شاید جزو کسانی هست که اطلاعاتشان از وضع اقتصادی عربستان سعودی نفر اول باشد نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه.

ایشان اینطور به من فرمود، گفت آقای قزوینی پولی که حاجی های ما می برند و آنجا خرج می کنند پول جیبی عربستان هم نمی شود. این ها به قدری درآمد دارند مخصوصا از نفت و غیره، برای پول هایی که ما می بریم آنجا اصلا پولی حساب نمی کنند.

عیاشی هایی که من عذر می خواهم از بینندگان عزیز شما الان در اینترنت در گوگل بزنید عیاشی آل سعود، مستند و مستدل ببینید یکی از شاهزاده هایی که می رود در کشورهای اروپایی عیاشی می کند، هزینه ی او شاید به اندازه ی ده سال درآمد تمام حاجی هایی هست که از کل جهان به عربستان می رود.

این پول نفت و این درآمدهای این چنینی آن چنان مستشان کرده است که برای این پول هایی که ما می بریم آنجا و خرج می کنیم اصلاً خیلی زیاد ارزشی قایل نیستند ولی از این جهت بله، ما هم به اندازه ی همین نخودی که به آش این ها می ریزیم و یک ماش یا عدسی که در میلیاردها تن این آش اینها می ریزیم اگرواقعا بتوانیم نریزیم خیلی بهتر است و اگر این هم اسباب کمک به ظالم باشد از مصادیق ﴿ وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى وَ لاتَعَاوَنُوا عَلَى الْاِثْمِ وَ الْعُدْوانِ قطعاً خواهد بود. وگرنه آن طوری که شما تصور می کنید به آن شکلی نیست برادر عزیزم.

مجری:

البته حضور شیعه به ویژه در ایام حج، ما می توانیم مستقیم، نفر به نفر و زبان به زبان انتقال بدهیم . صرف حضور می تواند موثر باشد نمی توانیم که این را مطرح کنیم که نرویم ولی آنجا خرید نکنیم مردم خرید نکنند ساک ها را پر نکنند.

از همین ایران از هر شهری هر کسی برای خودش تهیه کند. من قبلا هم گفته ام عمره ای که مشرف شدم تمام خریدها را همینجا از بازار از همین شهر مقدس قم گرفتم برای فامیل. و آنجا یک بازار هم نرفتیم.

بيننده : آقاي استادی از اصفهان ـ شیعه:

سلام علیکم. خدمت شما و حاج آقا. یک سوالی داشتم، می گویند حدیثی هست در مورد کشته شدن حاجی ها در منا که می خواستم حاج آقا یک توضیحی بدهند تشکر می کنم.

مجری:

ممنونم آقای استادی عزیز، البته این سوال باید در همان برنامه ی جمعه که مباحث مهدوی هست باید مطرح بشود. منتهی در فضای مجازی خیلی بعد از این که این اتفاقات منا افتاد، پیچید که اینها نشانه ها و علایمی از ظهور امام زمان هست.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

روایتی داریم ولی تطبیقش با این با آن گستردگی کشتاری که در آنجا هست توسط کفار و غیره به نظر من اینگونه نیست.

اضافه من از همه ی عزیزان تقاضا دارم این روایاتی که ما داریم در رابطه با علایم ظهور، بزرگواری کنند با حوادث روز تطبیق نکنند. شاید این طوری باشد. احتمال هم هست ما نمی توانیم بگوییم قطعاً نیست. اما از آن طرف هم بیاییم و تطبیق کنیم و فردا خلافش در بیاید. این درست نیست و یکی از عزیزان هم الان برای من پیامک دادند که کل درآمد حج، دو میلیون نفری که می روند آنجا تقریباً سه درصد درآمد عربستان سعودی هست. سه درصد! نود و هفت درصدش چیز دیگری هست.

و اضافه ببینید برادر بزرگوارم اینها به دنبال این هستند که به یک نوعی شیعیان را نگذارند بیایند حج، حتی چندین بار همین عاملین بالمنکر و ناهین عن المعروف با خود من یک شبی یکی از اینها درگیر شد و شروع کرد به فحاشی کردن و گفت اصلاً دولت عربستان سعودی که آن زمان ملک فهد بود گفت اشتباه می کند اجازه می دهید به شما شیعه ها بیایید شماها مشرک هستید قرآن می گویند «ان المشرکون نجس» می آید و بیت الله الحرام را شما نجس می کنید شما نباید بیایید.

باید یک قانونی در عربستان سعودی تصویب بشود از آمدن شیعه ها جلوگیری بشود. این را عزیزان، من بنده خودم حداقل در این بحث هایی که مدت مدیدی ما ماه رمضان آن جا بودیم تابستان آنجا بودیم. شاید صدها نفر از اساتید دانشگاههایشان، آن هایی که خارج از آنجا بودند با هم آشنا می شدیم و به مذهب شیعه مشرف می شدند که هیچ، حتی از خود دانشجویان دانشگاه ام القری هم افرادی را ما داشتیم با دو جلسه، سه جلسه صحبت کردن، به مذهب شیعه مشرف شده و الان ناشر مکتب شیعه در آنجا هست.

و کم لی من نظیر. اینها دهها، هزاران نفر زائری که می رود آنجا، روحانیون بزرگواری که می روند آنجا، زبان دان هایی که می روند آنجا، صدای اهل بیت را به گوش مردم می رسانند، صدای شیعه را به گوش مردم می رسانند، چون آنجا یک مرکز بزرگی است برای نشر فرهنگ اهل بیت.

البته من معتقد هستم در ایام حج واجب، یک مقداری فرصت کم هست، چون تمام حاجی ها دنبال این هستند که اعمالشان درست بشود. حاج خانمشان موقع رفتن حاج خانم نشود و برگشتن آبجی و مادر باشد. چون یک مقداری مشکل هست.

ولی در ایام عمره بهترین فرصت هست برای نشر فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) یعنی ما این هزینه هایی که می کنیم، اگر بهره برداری خوب بکنیم شاید یکی از بهترین جایی که می شود انسان پولش را خرج کند همین رفت به حج و تماس گرفتن با حجاج محترمی که از کشورهای مختلف، شما ببینید در ایام عمره هم در هر زمانی پانصد ششصد هزار، کمتر یا بیشتر جمعیت آنجا هست. اینها را ما نمی توانیم در یک جا جمع کنیم.

شما اگر بودجه ی ایران را بردارید و خرج کنید به اندازه ی یک هفته آن جمعیتی که آنجا جمع شده است نمی توانید بیاورید ایران و این مسائل را مطرح کنید. یا آدم می رود آنجا سر صف نماز با دست راستی صحبت می کند با دست چپی با جلویی با عقبی، همین اندازه، الان هم الحمدلله تبلیغات تند وهابیان باعث شده است که همه ی مسلمان های جهان به شیعه حساس بشوند. دوست دارند شیعه را بشناسند، دوست دارند یک مقداری آشنا بشوند با شیعه. این ها چیز خیلی خوبی هست.

مجری:

خیلی ممنون استاد و تشکر از همه ی عزیزان بیننده. حضرت استاد دعا بفرمایید.

حضرت آیت الله حسینی قزوینی:

خدایا تو را قسمت می دهیم به آبروی محمد و آل محمد فرج مولای ما امام زمان را نزدیک بگردان، خدایا به حق محمد و آل محمد ما را از یاران ویژه ی آن بزرگوار قرار بده. خدا به حق محمد و آل محمد بر تمام گرفتاران رفع گرفتاری بنما.

عزیزان ما در عراق، در سوریه، در بحرین، مخصوصاً در یمن گرفتار هستند. خدایا به حق محمد و آل محمد از اینها رفع گرفتاری بفرما. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مجری:

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. در پناه حق باشید. خدانگهدار.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب