2024 July 13 - شنبه 23 تير 1403
محاکمه ۲ شهروند شیعه در کشور آلمان به اتهام ارتباط با حزب الله
کد مطلب: ١٥٨٣٠ تاریخ انتشار: ٢٣ خرداد ١٤٠٣ - ١٨:٠٢ تعداد بازدید: 397
اخبار » عمومي
محاکمه ۲ شهروند شیعه در کشور آلمان به اتهام ارتباط با حزب الله

دادگستری شهر هامبورگ خواستار زندانی شدن دو شهروند شیعه در این کشور شد.

 به گزارش شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج  ـ دادستانی هامبورگ کشور آلمان در روال محاکمه دو شهروند شیعه در این کشور، خواستار صدور حکم زندان برای آنها به اتهام عضویت در جنبش حزب الله شده است.

براساس این گزارش، این نخستین باری است که افرادی در کشور آلمان به اتهام عضویت در حزب الله لبنان، محاکمه می شوند. آلمان در سال ۲۰۲۰ میلادی، حزب الله را در لیست گروه های تروریستی قرار داد و فعالیت این گروه را در خاک این کشور، ممنوع اعلام کرد.

دادستانی هامبورگ در کیفرخواست صادر شده برای این دو شهروند شیعه، پیشنهاد صدور پنج سال و نیم زندان برای یکی از شهروندان و صدور حکم سه سال زندان برای یکی دیگر از این شهروندان شده است. این دادستانی ادعا کرده است که یکی از شهروندان از مسئولان بخش خارجی حزب الله و عضو یگان ویژه این جنبش بوده است.

این شهروندان شیعه در ماه می سال ۲۰۲۳ میلادی در خاک آلمان بازداشت شدند و وکلای آنها در هفته جاری باید دفاعیات خود را به دادگاه مربوط به مسائل امنیت ملی در آلمان، تقدیم کنند و دادگاه در روز ۲۸ ماه ژوئن جاری، حکم خود را در خصوص این پرونده، صادر می کند.

محاکمه شهروندان شیعه در کشور آلمان به بهانه ارتباط با حزب الله در حالی صورت می گیرد که پیش از این مراکز اسلامی شیعی متعددی در این کشور به این بهانه توسط نیروهای امنیتی آلمان، بازرسی شد، اما این بازرسی ها بی نتیجه بود.

به نظر می رسد که این محاکمه شهروندان شیعه در آلمان، آخرین اقدام از این دست اقدامات نباشد و اقدامات مشابه دیگری از سوی نیروهای امنیتی آلمان و دستگاه قضایی این کشور علیه شیعیان و مراکز شیعی در آلمان صورت بگیرد. به خصوص که اقدامات سختگیرانه از سوی جمعیت های اسلامی در این کشور بعد از عملیات طوفان الاقصی به بهانه مقابله با یهودی ستیزی صورت گرفت، اقداماتی که حتی جمعیت رسمی و ثبت شده در این کشور را نیز در برگرفت.

مقامات آلمانی، یهودی ستیزی را خط قرمز این کشور می دانند و در این راستا اعتراف به موجودیت اسرائیل، شرط پذیرش تابعیت آلمان در برخی از ایالت های این کشور است.

رسانه های آلمانی ادعا دارند که حدود هزار نفر از اعضای حزب الله لبنان در این کشور زندگی می کنند و این افراد تحت پوشش جمعیت ها در آلمان فعالیت دارند و کمک هایی به خانواده های شهدای حزب الله لبنان انجام می دهند.

این رسانه ها مدعی شدند که حزب الله لبنان از طریق خاک آلمان به دنبال گسترش فعالیت خود در بقیه کشورهای اروپایی است.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها