2024 July 20 - شنبه 30 تير 1403
100 روز گذشته برای ساکنان غزه 100 سال گذشت
کد مطلب: ١٥٦٨٥ تاریخ انتشار: ٢٤ دي ١٤٠٢ - ١٣:١٨ تعداد بازدید: 953
اخبار » عمومي
100 روز گذشته برای ساکنان غزه 100 سال گذشت

مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در صدمین روز جنگ غزه، اوضاع غزه را فاجعه‌آمیز توصیف کرد.

 به گزارش شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج، امروز صدمین روز جنگ در غزه است؛ جنگی که طولانی‌ترین کارزار نظامی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود و موجب یک فاجعه تمام‌عیار برای ۲.۳ میلیون ساکن غزه شده است.

در این خصوص «فیلیپ لازارینی» مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در بیانیه‌ای گفت که فلسطینی‌ها در معرض بزرگترین کوچ اجباری از سال ۱۹۴۸ به این سو قرار گرفته‌اند و ۱.۴ میلیون نفر از ساکنان غزه به پناهگاههای آنروا فرار کرده‌اند.

او افزود: «آوارگان غزه مجبور شده‌اند در شرایط غیرانسانی به سر ببرند، در ۱۰۰ روز گذشته غزه شاهد مرگ، ویرانی، مهاجرت، گرسنگی و حزن و اندوه بوده است».

این مقام سازمان ملل تأکید کرد که ۱۰۰ روز گذشته برای ساکنان غزه به اندازه ۱۰۰ سال گذشته است و اکنون کمتر کسی است که محتمل زخم‌های جسمی و روحی نشده باشد.

با این حال «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در سخنرانی گفت که ارتش این رژیم در حال پیشبرد جنگی اخلاق مدارانه و عادلانه در غزه است،‌ جنگی که تا کنون به شهادت حدود ۲۴ هزار فلسطینی در غزه شده که ۷۰ درصد آن را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر سازمان عفو بین‌الملل نیز اخیرا در بیانیه‌ای هشدار داد: «خطر تبدیل شدن غزه از یک زندان باز به یک قبرستان بزرگ در حال تحقق در برابر چشمان‌مان است».

این نهاد بین‌المللی اضافه کرد: «تمام کشورهای جهان این تعهد قانونی بین‌المللی را دارند که در راستای جلوگیری از نسل کشی در نوار غزه اقدام کنند».Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها