2024 July 13 - شنبه 23 تير 1403
حمله پلیس به شرکت‌کنندگان راهپیمایی اربعین در نیجریه
کد مطلب: ١٥٥٩٤ تاریخ انتشار: ١٦ شهریور ١٤٠٢ - ١٧:١٩ تعداد بازدید: 2388
اخبار » عمومي
حمله پلیس به شرکت‌کنندگان راهپیمایی اربعین در نیجریه

در حمله پلیس نیجریه به شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین در شهر زاریا، تعداد زیادی از آنها مجروح شدند.

به گزارش شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج، راهپیمایی اربعین حسینی با حضور صدها نفر از عاشقان امام حسین(ع) با جمع کثیری از عزاداران حسینی و اعضای جنبش اسلامی نیجریه(IMN) در خیابان‌های کادونا، پایتخت نیجریه برگزار شد.
بنابر برخی گزارش‌ها روز دوشنبه در زاریا مأموران پلیس که به نظر می‌رسید در کمین اعضای IMN بودند، برای متفرق کردن شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور شلیک کرد که تعداد زیادی از آنها زخمی شدند. 
 
این اولین بار نیست که پلیس در تظاهرات مسالمت‌آمیز به اعضای IMN حمله می‌کند. نیروهای پلیس در ماه‌های اخیر چندین بار به سوی آن‌ها تیراندازی کرده‌اند.
 
ماه گذشته بر اثر تیراندازی شدید ارتش و پلیس نیجریه به سمت‌  اعضای جنبش اسلامی نیجریه(IMN) که در راهپیمایی عزاداری عاشورا در ابوجا، پایتخت این کشور شرکت کرده بودند چندین نفر مجروح شدند و به دنبال آن بازداشت گسترده صورت گرفت. در شهرهای کادونا و زاریا، زادگاه شیخ ابراهیم زکزاکی نیز نیروهای امنیتی و پلیس به تعقیب شرکت‌کنندگان در راهپیمایی عاشورا پرداختند.

سال گذشته نیروهای پلیس نیجریه با شلیک گلوله جنگی و بمب‌های گازی به محل اجتماع عزاداران حسینی در شهر زاریا حمله کردند که در نتیجه آن دست‌کم شش نفر از جمله یکی از برادرزاده‌های شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
شهر زاریا زادگاه شیخ ابراهیم الزکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه است که دو سال قبل پس از تحمل شش سال حبس در زندان رژیم نیجریه با تبرئه از همه اتهام‌های وارده آزاد شد.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها