2024 July 20 - شنبه 30 تير 1403
تظاهرات شیعیان بحرین برای آزادی زندانیان سیاسی
کد مطلب: ١٥٥٩٣ تاریخ انتشار: ٠٥ شهریور ١٤٠٢ - ٢٠:٠٢ تعداد بازدید: 1456
اخبار » عمومي
تظاهرات شیعیان بحرین برای آزادی زندانیان سیاسی

شیعیان بحرین در همبستگی و دفاع از زندانیان سیاسی که در زندان‌های این کشور اعتصاب غذا کرده اند، تظاهرات کردند.

به گزارش خبر گزاری اهل بیت علیهم السلام، شب گذشته شیعیان بحرین در حمایت از صدها زندانی سیاسی که از هفته‌ها پیش در زندان حکومت بحرین اعتصاب غذا کرده اند، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین تصاویری از اعتراضات در منطقه ابوصیبع واقع در شمال بحرین منتشر کرد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با در دست گرفتن پلاکاردهایی نقض حقوق بشر در بحرین را محکوم کردند.

ظهر روز جمعه نیز تظاهرات گسترده ای در منطقه السنابس تا منطقه جدحفص واقع در غرب منامه پایتخت این کشور برگزار شد.

مسیر تظاهرات معترضان بحرینی تا منزل حسن مشیمع، یکی از رهبران معارض بحرینی بود که در زندان بحرین به سرمی برد؛ سازمان‌های حقوقی می گویند که وضعیت سلامتی این زندانی سیاسی وخیم است و از خدمات بهداشتی مناسبی در زندان برخوردار نیست.

از سوی دیگر، روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد که شمار زندانیان سیاسی بحرینی که در زندان های این کشور اعتصاب غذا کرده اند به ۷۰۰ نفر رسیده است.

در این گزارش آمده است که این اعتصاب غذا بزرگ‌ترین اعتصاب در طول تاریخ بحرین است و همین امر منجر به اعتراضات گسترده در خیابان های این کشور شده است.

این روزنامه نوشت که گسترش اعتراضات منجر به نگرانی مقاومات واشنگتن نسبت به ثبات بحرین شده است، زیرا این کشور هم پیمان مهم آمریکا در خلیج فارس به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، زندانیان سیاسی بحرینی از کم ترین حقوق قانونی خود محروم شده اند و مجوز انجام مراسم مذهبی را ندارد و حتی از دیدار با خویشاوندان خود نیز منع شده اند.

هفته گذشته نیز معترضان به دنبال اعتصاب غذای شماری از زندانیان عقیدتی - سیاسی در زندان «جو» در شهر منامه پایتخت بحرین و در حمایت از آنان در خیابان «جد حفص» در منامه اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

رسانه‌های محلی بحرینی همچنین گزارش دادند که حال «شیخ میرزا المحروس» از مبارزان زندانی بحرینی رو به وخامت گذاشته و این زندانی به بیمارستان نظامی منامه منتقل شده است.

از سوی دیگر، پایگاه خبری «اللؤلؤة» بحرین نیز اعلام کرد که ۷۲۰ زندانی سیاسی خواستار دستیابی به حداقل حقوق خود در زندان جو هستند و دست به اعتصاب غذا زدند.

آیت الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین نیز اخیرا خواستار حمایت از زندانیان سیاسی زندان «جو» شد که دست به اعتصاب غذا زدند.

وی تأکید کرد که حمایت از این زندانیان وظیفه واجب مردم بحرین اعم از زن و مرد در همه سطوح است، حتی اگر اعتصاب غذا نکرده باشند. این زندانیان در راه آزادی فداکاری کرده‌اند که اکنون به خاطر آن به زندان افتاده‌اند.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها