2024 July 13 - شنبه 23 تير 1403
۱۲۰ مورد نقض حقوق بشر در بحرین و رنج شهروندان شیعه طی یک ماه
کد مطلب: ١٥٥٥٥ تاریخ انتشار: ١٩ تير ١٤٠٢ - ١٣:٣٨ تعداد بازدید: 1130
اخبار » عمومي
۱۲۰ مورد نقض حقوق بشر در بحرین و رنج شهروندان شیعه طی یک ماه

مرکز حقوق بشر بحرین از ۱۲۰ مورد نقض حقوق بشر در بحرین طی ماه گذشته میلادی خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که 120 مورد نقض حقوق بشر در ماه ژوئن در مناطق مختلف بحرین صورت گرفته است.

این مرکز حقوق بشر در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که این نقض حقوق بشر شامل تخلفاتی از جمله هشدار امنیتی، هجوم به منازل، ایجاد ایست بازرسی در بیش از 15 منطقه به ویژه « الدراز» و « السنابس» بوده و این درحالی است که مقامات بحرینی 15 نفر را احضار و 8 نفر را بازداشت کرده‌اند.

بر اساس گزارش این سازمان حقوق بشری، مردم در مناطق مختلف بحرین در همبستگی با شهدا، شخصیت‌های سیاسی و بازداشت‌شدگان 40 بار دست به تجمع و راهپیمایی زده‌اند.

مرکز حقوق بشر بحرین تصریح کرد که طی یک ماه گذشته تخلفات فرقه‌ای زیادی در بحرین به ثبت رسیده که منجر به رنج شهروندان شیعه شده است. مهم‌ترین این تخلفات ممانعت مقامات امنیتی بحرین از اقامه نماز جمعه در 8 ژوئن و همچنین ممانعت از سخنرانی شیخ « فاضل الزاکی» روحانی بحرینی بود.

شهرک الدراز در سال‌های گذشته و قبل از پایان حصر خانگی آیت‌الله شیخ «عیسی احمد قاسم» رهبر معنوی شیعیان بحرین شاهد محدودیت‌های آزادی تردد بوده است.

بر اساس گزارش این مرکز حقوق بشری، ماه ژوئن زیارتگاه «صعصعة بن صوحان العبدی» توسط مقامات آل خلیفه بسته شد .

 جمعیت وفاق ملی اسلامی در بحرین و مردم کمپین رسانه ای را برای بازسازی و بازگشایی این زیارتگاه به راه انداختند.

 مرکز حقوق بشر بحرین همچنین به وخامت اوضاع زندانیان سیاسی در بحرین اشاره کرد و گفت که زندان‌های «جو» و « حوض الجاف» شاهد اتفاقات ناگواری از جمله قطع ملاقات‌ها و تماس‌ها با « عبدالجلیل السنکیس» بازداشت‌شده بحرینی و همچنین سهل‌انگاری پزشکی علیه او هستند که به مدت دو سال در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

 در ادامه این گزارش آمده است که اداره زندان مرکزی جو برای آزار و اذیت زندانیان در ساختمان شماره 14 آن‌ها را از تماس و ملاقات با خانواده خود محروم کرده و این درحالی است که به اعتصاب غذای شیخ « میرزا المحروس» بی توجه است.

این مرکز حقوق بشری به تداوم رنج زندانیان در زندان جو و اعتصاب آن‌ها برای آزادی و مطالبه حقوق اولیه خود اشاره کرد.

مرکز حقوق بشر بحرین از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا مقامات بحرین را تحت فشار قرار دهند و از هزاران نفر در بحرین که قربانی شکنجه شده‌اند و از کسانی که امروز در بازداشتگاه‌ها برای اعتراف کردن شکنجه می‌شوند حمایت کنند

.................

پایان پیام/ ۲۱۸Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها