2024 July 20 - شنبه 30 تير 1403
اگر پیام غدیر به درستی منتقل می‌شد فتنه‌های سال‌های اخیر رخ نمی‌داد
کد مطلب: ١٥٥٥٣ تاریخ انتشار: ١٣ تير ١٤٠٢ - ١٥:٤٤ تعداد بازدید: 1542
اخبار » عمومي
اگر پیام غدیر به درستی منتقل می‌شد فتنه‌های سال‌های اخیر رخ نمی‌داد

آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه ولایت فقیه در امتداد غدیر خم است، گفتند: اگر پیام غدیر به درستی به گوش مردم می‌رسید، فتنه‌های سه دهه اخیر در کشور رخ نمی‌داد.

 به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت‌الله حسینی قزوینی استاد حوزه علمیه قم در جلسه‌ای به مناسبت دهه امامت و ولایت در سپاه استان قم، با اشاره به خطبه غدیر، گفتند: ساده‌ترین پیام غدیر خم بر اساس آنچه رسول گرامی اسلام مطرح کرده این است که ولایت علی علیه السلام در سطح توحید و معاد و نبوت است و در سطح اموری مانند نماز، روزه و زکات نیست.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شدند: امام راحل در شرح دعای سحر، ولایت را مغز دین و روح توحید و استمرار رسالت نام می‌برد، ولایت جزء ارکان دین است و قابل مقایسه با نماز و روزه و زکات نیست.

ایشان بیان کردند: طبق آنچه در بسیاری از متون معتبر حدیثی و روایی آمده، ائمه اطهار علیهم السلام ولایت تکوینی بر تمام موجودات و مخلوقات عالم خلقت دارند.

موسس شبکه جهانی حضرت ولی عصر عج با بیان اینکه ولایت فقیه در امتداد غدیر خم است، اگر پیام غدیر بدرستی به گوش مردم می‌رسید، فتنه‌های سه دهه اخیر در کشور رخ نمی‌داد.

مسئول موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج افزودند: در فتنه سال گذشته که مصداق واقعی جنگ احزاب بود بسیاری از سفارت خانه‌ها، رؤسای جمهور و مسوولان سیاسی کشور‌ها وارد عرصه شده بودند اما با این وجود به مدد الهی، هدایت‌های حکیمانه رهبری و حضور مردم در صحنه توطئه‌های آن‌ها خنثی شد.

ایشان خاطرنشان کردند: در معرفی جایگاه واقعی ولی فقیه بسیاری از دستگاه‌ها از حوزه علمیه گرفته تا امت حزب الله عذر تقصیر داشته و نتوانستند آن جایگاه واقعی و حیاتی را بدرستی تبیین کنند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه دادند: برغم‌همه تلاش و توطئه‌های دشمنان، آن‌ها امروز به صراحت بیان کردند که در فتنه سال گذشته شکست خوردند و جمهوری اسلامی ایران درخت تنومندی است که با چنین ضرباتی زمینگیر نمی‌شود.

آیت الله حسینی قزوینی عنوان کردند: پیام امروز حادثه بزرگ حجه الوداع این است که پیام غدیر را به درستی شناخته، تحلیل کنیم و به گوش مردم برسانیم تا عاشورای دیگری رخ ندهد.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها