2017 August 19 - شنبه 28 مرداد 1396
فهرست نظرات

از تاریخ: تا تاریخ: شامل عبارت: محل عبارت: تعداد نمایش:

شماره صفحه از 2785  »
1
کد مطلب: 5023 - عنوان: تبرك پيروان ابن تيميه به ريسمان شپش و آب غسل او + تصوير كتاب ها
نام و نام خانوادگی: Ebrahim - تاریخ انتشار: ١٠:٣٨ - ٢٧ مرداد ١٣٩٦
اللهم عجل لولیک الفرج
2
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: صادق - تاریخ انتشار: ٠٢:٠٥ - ٢٦ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 73749
بله حق باشماست براداران و خواهران اهل سنت را نباید جدای از خودمان بدانیم ایشان مثل خودمان اهل قبله اند و باید محترم شمرده شوند.
نباید ملت خودمان را فراموش کرده و دست محبت به کشورهای بیگانه دراز کنیم.
3
کد مطلب: 5137 - عنوان: چرا حضرت علي (ع) نام سه فرزند خود را عمر ، ابوبكر و عثمان گذاشت؟
نام و نام خانوادگی: عمر - تاریخ انتشار: ٠١:٠٣ - ٢٦ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 70829
چرا سوال را با سوال جواب میدهید؟
مگر شما پیرو خلفای ما هستید که از آنها پیروی بکنید یا نکنید.شما از امامان پیروی کنید و نام فرزندان آنها را بر فرزندانتان بگذارید.
شما عادت به قطع و برید کردن مطالب دارید.چرا نمی‌گویید این مطالب لعن خلفا از زبان امیر مومنان در بخاری ضعیف است ؟
در ضمن این که میگویید آیه درباره حضرت فاطمه به صورت جمع آمده،این آیه درباره حضرت فاطمه تنها نیست و تفسیر شما غلط هست.
پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
روایت کتاب الله و عترتی  خود شماست که می گوید از اهل بیت علیهم السلام  تبعیت کنید نه کسان دیگر  مخاطب روایت مختص شیعه نیست!!!
در خصوص روایت بخاری که گفتید ضعیف است این واقعا حرف سنگی هست چون بزرگان شما روایات بخاری و مسلم را دیگر بررسی سندی نمی کنند چون همه روایات آن دو را قبول دارند این حرف اگه بین بزرگان خودتان بزنید، شدیدا با شما برخورد میکنند
در خصوص سوال بعدي هم  در قسمت نظرات همین مقاله توضیح داده شده است که لفظی جمع می آید  برای یک نفر با توجه به اینکه پیامبر صلی الله علیه وآله یک دختر داشتند
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات

4
کد مطلب: 5076 - عنوان: آيا پيامبر اسلام (ص) مسموم از دنيا رفت ؟
نام و نام خانوادگی: کیوان - تاریخ انتشار: ٠٤:٠٤ - ٢٥ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 73238
برادران گروه پاسخ به شبهات سایت چند سوال دارم.اول چرا هر نظری را منتشر میکنید؟برای مثال این شخص ناصبی ملعون که با نام ولی نظر داده گفته پیغمبر اکرم(ص) را نعوذ بالله حضرت علی (ع) مسموم کردند.خوب وقتی این ناصبی ملعون همچیین تهمتی میزند معلوم است مذهب خود رانیز قبول ندارد چون اهل سنت حضرت علی (ع) را جزو خلفای راشدین مینامند و تهمت نمیزنند.وقتی این ملعون نه سنی است نه شیعه انتشار نظر وقیحش گناه دارد.در ضمن شما به من گفتید که روایات مسمومیت پیغمبر و شهادتشان در کتب اهل سنت ذکر شده است.خوب این چه ربطی به واقعیت دارد؟مگر مرجع تاریخ ما باید کتب اهل سنت باشد؟کتب اهل سنت پر است از احادیث جعلی و دروغ مانند خواستگاری حضرت امیر از دختر ابوجهل یا ازدواج پیغمبر با دختر شش ساله و اعتراف حضرت علی به برتر بودن عمر و ابوبکر و عثما از ایشان.این هم یک دروغ دیگر.هیچ کدام از پنج پیغمبر عولی العزم شهید نشدند که رسول الله دومیش باشند.ایشان وفات پیدا کردند و ایمه اطهار حرفی راجع به شهادت ایشان نزدند.من یک شیعه دوازده امامی هستم ولی باید بگویم سابقه جعل حدیث و تاریخ و تفاسیر اشتباه در شیعیان نیز هست.به غیر از قران و نهجالبلاغه وفقه امام صادق بقیه شان پر از روایات متناقض است که نه با سیره اهل بیت جور در میاید نه با عقل.از جمله بحارالانوار که پر از روایات اینچنینی است.همه شیعیان تاریخ هم مخلص نبودند.اما شما میگویید روایت شهادت پیغمبر در کتب اهل سنت هم امده.اولا که من سنی نیستم دوما چرا باید مرجع شما کتب منحرف اهل سنت باشد.یا هر شیعه ای که فلان روایت را از فلانی نقل کرده.در نهجالبلاغه و احادیث معتبر ایمه اطهار کوچکترین اثری از این واقعه نیست.عمر و عثمان و عایشه و ابوبکر ظلم در حق پیغمبر زیاد کردند اما این یک کار را نکردند یا نتوانستند که بکنند.خداوند پیغمبر را به مرگی طبیعی همراه با مریضی از دنیا برد.این قضیه شهادت و مسمومیت به دست عایشه و....از بیخ وبن دروغ است.با ارزوی توفیق و ظهور اقا امام زمان.
پاسخ:
باسلام
دوست گرامی
در خصوص مطلب اول که تذکر داده بودید اصلاح شد
درباره مسومیت پیامبر صلی الله علیه و آله باید به این نکته توجه داشت که هدف ما از نقل مطالب از روایات و منابع تاریخی اهل سنت، اثبات اعتقادات خودمان نیست بلکه نقل این چنیی از باب احتجاج است برای طرف مقابل والا در منابع شیعه نیز در خصوص شهادت حضرت روایاتی و اقوال بزرگان شیعه نقل شده است که این مسئله را ثابت می کند 
وأخبرني جماعة عن أبي عبد الله محمد بن أحمد الصفواني قال: حدثني الشيخ الحسين بن روح رضي الله عنه أن يحيى بن خالد سم موسى بن جعفر عليهما السلام ... وأن النبي والأئمة عليهم السلام ما ماتوا إلا بالسيف أو السم.
الغيبة - الشيخ الطوسي - ص 388
بنا به گزارش شيخ صدوق، رواياتي مبني بر شهادت رسول خدا صلي الله عليه وآله موجود است: و قد أخبر النبيّ صلّى اللّه عليه و آله و سلّم و الأئمة عليهم السّلام أنّهم مقتولون‏.
الصدوق،‌ ابوجعفر محمد بن علي بن الحسين (متوفاي381هـ)،‌ الاعتقادات في دين الإمامية، ص 99، تحقيق: عصام عبد السيد، ناشر: دار المفيد للطباعة والنشر والتوزيع - بيروت – لبنان، چاپ: الثانية1414 - 1993 م
هخمچنین در روایتی آمده است
وَ مَا مِنْ نَبِيٍّ وَ لَا وَصِيٍ‏ إِلَّا شَهِيدٌ
بصائر الدرجات في فضائل آل محمد صلى الله عليهم ؛ ج‏1 ؛ ص503
شیخ مفید نیز می نویسد:
وقبض بالمدينة مسموما يوم الاثنين
رسول خدا صلي الله عليه وآله در روز دوشنه در مدينه در حالي كه مسموم شده بود، از دنيا رفت.
الشيخ المفيد، محمد بن محمد بن النعمان ابن المعلم أبي عبد الله العكبري البغدادي (متوفاي413 هـ)، المقنعة، ص456، تحقيق و نشر: مؤسسة النشر الإسلامي التابعة لجماعة المدرسين ـ قم، الطبعة: الثانية، 1410 ه
مرحوم شيخ طوسي در كتاب تهذيب الأحكام همين عبارت را مي آورد:
وقبض بالمدينة مسموما يوم الاثنين
الطوسي، الشيخ ابوجعفر، محمد بن الحسن بن علي بن الحسن (متوفاي460هـ)، تهذيب الأحكام، ج6 ص2، تحقيق: السيد حسن الموسوي
جهت اطلاع بيشتر به کتاب الصحیح من سیرة النبی ج 32 فصل سوم در خصوص  شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله رجوع کنید
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات

5
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: محمدعلی - تاریخ انتشار: ٢٠:٥٠ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
وقتی درانتظار شیعه احترام خودتان وخلفایتان و افرادی که خود مقدس میدانید نگه داشته میشود این طور تشکرمیکنید وای به روزی که مخفی کاری هایتان که در کتب صحیح شما هست رو بشه حتما جلیقه ی انتحاری را اولین نفر مولوی ها به تنشان می پوشند تا بروند به بهشت خیالشان. کجا شنیدید همان رسول اللهی که خودتان اسمش را با صلی الله و سلم می برید در حالی که از خود حضرت.صلی الله علیه و آله و سلم. نقل کرده اید که فرمودند:به من صلوات ابتر نفرستید . مولوی دنیا خیلی دلفریب است گوارای وجودت تا روزی که ببینی وبشنوی (وامتازالیوم ایهاالمجرمون )
6
کد مطلب: 5070 - عنوان: آيا حقيقت دارد كه عمر بن خطاب، دختران خود را در جاهليت زنده به گور كرده است؟
نام و نام خانوادگی: harif - تاریخ انتشار: ١٥:٢٩ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 27544
بنام خدا مخاطب شماره ۶ این های که گفتی خداوند درشان عمر (رض) نگفته عمر (رض) کسی است که ۱۱ جای موافق ری عمر قرآن نازل شده وپیامبر (ص) به حق وی دعا نموده وفرمودند خدایا دین اسلام را به مسلمان شدن عمر تقویت بخش وهموتو هم شد
پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
اگر دقت کنید این موافقات که شما از آن به فضیلت یاد می کنید، اتفاقا بر علیه شماست و واگر روایات معتبر باشد در این صورت در مواردی می بینید که عمر بر خلاف قرآن عمل کرده و کارش  ناشاسیت و نادرست بوده است چون:
اولا نشان دهنده این است عمر احکام را بهتر از خود پیامبر صلی الله  علیه و آله می دانسته است مانند نماز خواندن حضرت بر آن منافق و ممانعت عمر!!! آیا این توهین به رسول خدا نیست!!!
ثانیا: رسول خدا تمام عملش مطابق وحی است آیه می فرماید: قُلْ إِنَّمَا أَتَّبِعُ مَا یُوحَى إِلَىَّ مِنْ رَبِّی هَذَا بَصَائِرُ مِنْ رَبِّکُمْ وَهُدىً وَرَحْمَةٌ لِقَوْم یُؤْمِنُونَ. الاعراف /203.
حال خود حضرت یعنی این را نمی دانست! اگر عمر اینکه همه در احکام وارد بوده است چرا این آیه را بخاطر نداشت و برخلاف دستور قرآن عمل کرد!!!
ثالثا:در خصوص امر رسول خدا آمده است کسی حقّ اعتراض به عمل و رفتار رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم را ندارند. قرآن کریم مى فرماید:
وَمَا کَانَ لِمُؤْمِن وَلاَ مُؤْمِنَة إِذَا قَضَى اللهُ وَرَسُولُهُ أَمْراً أَنْ یَکُونَ لَهُمْ الْخِیَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ یَعْصِ اللهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلاَلا مُّبِیناً. احزاب / 36 .
با این وجود چرا عمر این دستور را نادیده گرفت!!!
بنابراین باید کسانی که موافقات عمر را فضیلت می دانند باید به سوالات فوق پاسخ بدهند؟
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات

7
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: hadi - تاریخ انتشار: ١٤:٠٠ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
باسلام خدمت همه شیعیان عزیز..این آقایی که ازدعوت نشدن این قدر ناراحته .اگه دولت دست اینها بود چه بلایی سر شیعه که در نمی‌آوردن نمونش کشورهای عربی باشیعیان چه برخوردی دارن .آیا از علمای خودشون دربرابر تهدیدات علیه شیعه برخوردی داشته که توقع دعوتی داره..
اســـــلاـــــم علـــــیـــــڪ‌یـــــا امیـــــرالمومنین ع
8
کد مطلب: 5076 - عنوان: آيا پيامبر اسلام (ص) مسموم از دنيا رفت ؟
نام و نام خانوادگی: کیوان - تاریخ انتشار: ١٢:٣١ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 73238
خداوند لعنتت کنه که به امیرمومنان دروغ میبندی.اینقدر پست فطرتی که اینکارو میکنی..در ضمن پیغمبر اکرم شهید نشدن و این انحراف بعضی شیعیان امروزیست که از خودشون تاریخ جعل میکنند.این سایت اگر واقعا شیعه بود تهمت این ناصبی ملعون رو انتشار نمیداد
پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
هر وقت مطلبی به مزاق برخی خوش نمی آید، یا انکار می کنند یا می گویند شیعه جعل کرده است!! مطالبی که در خصوص مسمومیت پیامبر صلی الله علیه و آله نقل شده است از منابع خود اهل سنت است نه جعل شیعه!!! در این خصوص اطلاعات کتابشناسی را زیاد کنید تا دچار اشتباه نشوید!! آیا المصنف، طبقات الکبری، المستدرک علی الصحیحین از کتب شیعه هست؟!!!
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات
 

9
کد مطلب: 11340 - عنوان: آیا عمر بن خطاب در مسلمان وشیعه شدن ایرانیان نقش داشته است ؟
نام و نام خانوادگی: سید محمد حسین - تاریخ انتشار: ١٢:١٩ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
عالی بود.واقعا جای این مقاله در سایت خالی بود استفاده کردم ایشالله خدا به قلم شیوای خالق این مقاله برکت بیشتر بده و توفیق ایشان رو در روشن کردن چهره واقعی ظالمین بیشتر کنه ما که قابل نیستیم ولی برای این شخص دعا می کنیم
10
کد مطلب: 9788 - عنوان: آيا امامان اهل سنت شاگردان امام صادق سلام الله عليه بوده اند؟
نام و نام خانوادگی: حمید - تاریخ انتشار: ٠٨:٠٠ - ٢٤ مرداد ١٣٩٦
سلام
در روایت زیر :
ولكنّك استبددت علينا بالأمر وكنّا نرى لقرابتنا من رسول اللّه صلى اللّه عليه وسلم نصيباً حتّى فاضت عينا أبى بكر...


11
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: ابوالفضل - تاریخ انتشار: ١٤:٣٣ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
به قول اقای قرائتی در زمان رسوالله نه شیعه بود نه سنی،رهبر همه پیامبر بود،بعد پیامبر شیعه شد پیروی اهل بیت،سنی شد پیروی 4 امام شافعی،حنفی،مالک و حنبل،اما قران
قران در مقابل اهل بیت می‌فرماید یطهرکم تطهیرا،هیچکه نگفته ابو حنینفه یا شاحنینفهفعی
2،اهل بیت زمان رسول الله بودند ولی اما مای سنی قرن دوم بودند،قران می‌فرماید ، االسابقون والسابقونالسابقالمقربون
3،اهلبیت همه شهید شدن ولی امامای 4 گانه اهل سنت حتی یک سیلی نخوردن،قران میفرماید
فضل الله المجاهدین علی القاعدین_قتلوا فی سبیل الله....
پس ما به این دلیل پیروی اهل بیت هستیم.

12
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: محمد - تاریخ انتشار: ١٤:٢٥ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
ایشان (عبد الحمید اسماعیل زهی) در سفر اخیر خود به خارج کشور با برخی شخصیتهای حامی داعش که دستشان به خون بی گناهان بسیاری آغشته بود، دیدار کرد. ما ایشان را نماینده اهل سنت ایران نمی‌دانیم. نماینده اهل سنت نماینده ولی فقیه در مجلس خبرگان است. نه شخصیتی مثل عبدالحمید که در اغتشاش مسجد مکی باعث خونریزی در زاهدان شد و البته با لطف نظام از جرم وی چشم پوشی شد علاوه بر اینکه ایشان خود را در جایگاهی می داند که صراحتا به قانون اساسی کشور می تازد و اعلام می‌کندکه قانون اساسی ظالمانه است!
آقای اسماعیل زهی یکی از صدها امام جمعه اهل سنت در ایران است و در مراسم تحلیف مجلس هیچ امام جمعه ای دعوت نشده بود. پس جای ناراحتی ندارد.
البته مسائل بسیار دیگری هم هست که جای بیان آن در این مجال نیست.
13
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: خالد رضایی - تاریخ انتشار: ١٠:٢١ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
معمولا تجربه نشون داده این افراد تندرو که مقدسات کشور ایران توهین میکنند وابسته صد درصد به دلارهای خارجی و حمایت های تروریست ها هستند، امیدوارم قبل از اینکه این جریان مشکوک به ضرر مصالح مردم کاری بکنه ، دستگاه قضا یه فکر جدی براشون بکنه، نه سنی ها و نه شیعه ها تحمل تشنج آفرینی افراد امثال این شخص رو ندارن
14
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: مهدی - تاریخ انتشار: ١٠:٠٨ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
مگر تا حالا کم به نظام و تشیع تاختی که میگی اگر ما هم مثل مردم بحرین شعار دهیم معلوم نیست با ما چه می کنند؟
هر هفته میای اختلاف افکنی میکنی ، هر هفته میای گوش جوان ها رو از خشونت و حس انتقام جویی پر میکنی.
هر کی تو رو نشناسه فکر میکنه برنده جایزه صلح نوبلی ...
15
کد مطلب: 6254 - عنوان: كرامات عمر بن خطاب در كتب اهل سنت
نام و نام خانوادگی: محمد - تاریخ انتشار: ٠٢:٣٤ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
پاسخ به نظر شماره 56014
اگر همین ها درباره حضرت علی بود باز هم همین رو میگفتی آقای سید
16
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: محمد - تاریخ انتشار: ٠٠:٢٤ - ٢٣ مرداد ١٣٩٦
خواسته خودش را مطرح بکنه و باج بگیره بی توجهی به این بی سوادها تنها راه اگر حرفی داره بیا شبکه ولایت درب وازه براش اونجا نشسته حرافی ومزخرف میگه بی سند مثل عقاید باطل و بی سندش
17
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: علی - تاریخ انتشار: ٢٣:٠٦ - ٢٢ مرداد ١٣٩٦
باسلام.من یک شیعه هستم وبایدبگویم نهایت بی معرفتی شمابودکه ازکشورهای گداگشنه اونورآفریقا دعوت کردید،ازفلان فوتبالیست رانتخواردزدوفلان بازیگردعوت کردید،اماازمولوی عبدالحمیدکه اهل سنت راپای صندوق آورد،دعوت نکردید.نهایت بی معرفتی شماست.می دانم این نظررامنعکس نخواهیدکردچون ففط هرکس ازشماتعریف کندنظرش رامنتشرمی کنید.
18
کد مطلب: 8076 - عنوان: تحریف کتب اهل سنت بدست وهابیان
نام و نام خانوادگی: ناصر - تاریخ انتشار: ١٩:٢٢ - ٢٢ مرداد ١٣٩٦
در این زمینه کتابی توسط پژوهشگاه حج و زیارت چاپ شده است .به نام تحریف سلفیه در میراث مکتوب
19
کد مطلب: 11335 - عنوان: خطبه سراسر تهدید امام جمعه تند رو آزادشهر علیه نظام ایران
نام و نام خانوادگی: محسن - تاریخ انتشار: ١٤:٤٤ - ٢٢ مرداد ١٣٩٦
ادن بخشی از سخنانش که گفته از خارجی هادعوت د از بزرگان سنی نشد تاحدودی درسته وقابل قبول اما اون بخشی که خودشان رابا ملت بحرین مقایسه کردند شکر اضافی خورده
20
کد مطلب: 4994 - عنوان: با اينكه در زمان امام صادق (علیه السلام)، امام زمان (عج) متولد نشده بودند ، چطور ايشان فرموده اند به امام زمان (عج) سلام كنيد ؟
نام و نام خانوادگی: ابوالفضل - تاریخ انتشار: ١٣:٤١ - ٢٢ مرداد ١٣٩٦
با سلام
یکی از شبهات اهل سنت شیخین سقیفه این است که چرا امامای شما که از عالم غیب خبر داشتند چرا اکثر با مسموم شدن شهید میشدن؟؟
پاسخ:
با سلام
دوست گرامی
ما معتقد هستيم انبياء و ائمه از اول عمر خود تا آخر عمرشان معصوم هستند و دچار هيچ خطا و اشتباهي نمي شوند و علم به همه چی هستند
همچنانکه شيخ صدوق گويد:
 اعتقادنا في الأنبياء و الرسل و الأئمة و الملائكة صلوات الله عليهم أنهم معصومون مطهرون من كل دنس، و أنهم لا يذنبون ذنبا، لا صغيرا و لا كبيرا، و لا يعصون الله ما أمرهم، و يفعلون ما يؤمرون‏.و من نفى عنهم العصمة في شي‏ء من أحوالهم فقد جهلهم‏
و اعتقادنا فيهم أنهم موصوفون بالكمال و التمام‏  و العلم من‏ أوائل‏ امورهم‏ إلى‏ أواخرها، لا يوصفون في شي‏ء من أحوالهم بنقص و لا عصيان‏  و لا جهل.
اعتقادات الإماميه (للصدوق) ص96
شکي نيست که ائمه از علم غيب نيز با خبر هستند اما بايد به اين نکته توجه داشت که هر چند پيامبران و امامان معصوم از علم غيب برخوردارند و به وقايع گذشته و حوادث حال و آينده آگاهي دارند؛ اما تكليف آنان مانند ساير افراد بشر، بر اساس علم عادي است و علم غيب براي آنان، تكليفي ايجاد نميكند. به عنوان مثال، امام بر اساس علم عادي خود، ميوه اي را پيش روي خود ميبيند كه مانعي از خوردن آن نيست و تناول آن جايز است؛ هر چند بر اساس علم غيب، از مسموم بودن آن آگاهي دارد.
 هر چند بر طبق روايات فراوان، امامان نسبت به حوادث گذشته، آينده و حال علم و آگاهي دارند.يعلمون علم ماكان و ما يكون ...»؛الكافي (ط - الإسلامية) ؛ ج‏1 ؛ ص260 اما از رواياتي ديگر استفاده ميشود كه اين علم به صورت بالفعل نيست؛ بلكه شاني است؛ يعني، هرگاه اراده كنند و بخواهند چيزي را بدانند، خداوند سبحان آنان را عالم و آگاه خواهد كرد: «اذا اراد الامام ان يعلم شيئا اعلمه اللّه ذلك»هر گاه امام اراده كند كه چيزي را بداند، خداوند او را آگاه خواهد كرد».  الكافي (ط - الإسلامية) ؛ ج‏1 ؛ ص258
با اين وجود ممکن است امام اراده بکند چيزي را نداند که اين به دست خود امام است
در پاسخ به کسانی که چنین شبهه می کنند باید بگوییم خوب در منابع معتبر خود اهل سنت چنین چیزی مانند خبر دادن پیامبر صلی الله علیه و آله از شهادت اصحاب خود قبل از جنگ، با اسناد معتبر نقل شده است
پيامبر قتلگاه  کشته شده‌هاي بدر را قبل از جنگ نشان داد
مسلم مي‌نويسد:
2873 حدثني إسحاق بن عُمَرَ بن سَلِيطٍ الْهُذَلِيُّ حدثنا سُلَيْمَانُ بن الْمُغِيرَةِ عن ثَابِتٍ قال قال أَنَسٌ كنت مع عُمَرَ ح وحدثنا شَيْبَانُ بن فَرُّوخَ واللفظ له حدثنا سُلَيْمَانُ بن الْمُغِيرَةِ عن ثَابِتٍ عن أَنَسِ بن مَالِكٍ قال كنا مع عُمَرَ بين مَكَّةَ وَالْمَدِينَةِ فَتَرَاءَيْنَا الْهِلَالَ وَكُنْتُ رَجُلًا حَدِيدَ الْبَصَرِ فَرَأَيْتُهُ وَلَيْسَ أَحَدٌ يَزْعُمُ أَنَّهُ رَآهُ غَيْرِي قال فَجَعَلْتُ أَقُولُ لِعُمَرَ أَمَا تَرَاهُ فَجَعَلَ لَا يَرَاهُ قال يقول عُمَرُ سَأَرَاهُ وأنا مُسْتَلْقٍ على فِرَاشِي ثُمَّ أَنْشَأَ يُحَدِّثُنَا عن أَهْلِ بَدْرٍ فقال إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم كان يُرِينَا مَصَارِعَ أَهْلِ بَدْرٍ بِالْأَمْسِ يقول هذا مَصْرَعُ فُلَانٍ غَدًا إن شَاءَ الله قال فقال عُمَرُ فَوَالَّذِي بَعَثَهُ بِالْحَقِّ ما أخطؤا الْحُدُودَ التي حَدَّ رسول اللَّهِ صلى الله عليه وسلم قال فَجُعِلُوا في بِئْرٍ بَعْضُهُمْ على بَعْضٍ فَانْطَلَقَ رسول اللَّهِ صلى الله عليه وسلم حتى انْتَهَى إِلَيْهِمْ فقال يا فُلَانَ بن فُلَانٍ وَيَا فُلَانَ بن فُلَانٍ هل وَجَدْتُمْ ما وَعَدَكُمْ الله وَرَسُولُهُ حَقًّا فَإِنِّي قد وَجَدْتُ ما وَعَدَنِي الله حَقًّا قال عُمَرُ يا رَسُولَ اللَّهِ كَيْفَ تُكَلِّمُ أَجْسَادًا لَا أَرْوَاحَ فيها قال ما أَنْتُمْ بِأَسْمَعَ لِمَا أَقُولُ منهم غير أَنَّهُمْ لَا يَسْتَطِيعُونَ أَنْ يَرُدُّوا عَلَيَّ شيئا
صحيح مسلم ، مسلم بن الحجاج أبو الحسين القشيري النيسابوري الوفاة: 261 ، دار النشر : دار إحياء التراث العربي - بيروت ، تحقيق : محمد فؤاد عبد الباقي ج 4   ص 2202
حال سوال ما این است چرا اصحاب بعد از اینکه دانستند فردا به ضرب شمشیر کشته می شوند باز به جنگ رفتند؟!!
و یا حضرت که خبر داشت چرا گذاشت این اصحاب بروند و شهید بشوند؟!!!
موفق باشید
گروه پاسخ به شبهات