2024 May 23 - پنج شنبه 03 خرداد 1403
حضرت مهدی علیه السلام نقطه اشتراک و وحدت شیعه و سنی
کد مطلب: ١١٩٤٨ تاریخ انتشار: ٢٨ بهمن ١٤٠٢ - ١٢:٣٥ تعداد بازدید: 6576
مستندات تصویری » اسناد تصویری
حضرت مهدی علیه السلام نقطه اشتراک و وحدت شیعه و سنی

در روایات صحیح اهل سنت وارد شده است که خلافت حضرت مهدی علیه السلام الهی بوده و ایشان به عنوان خلیفه الله ظهور خواهند کرد.

این سخن نه تنها در روایات صحیح اهل سنت وارد شده است بلکه علمای اهل سنت هم آن را به عنوان یک عقیده مهدوی پذیرفته اند.

چنانچه محمد ادریس کاندهلوی از علمای بزرگ حنفی مکتب دیوبند کتابی خاص، در مورد اعتقادات اهل سنت در رابطه با حضرت مهدی به نام ظهور مهدی نوشته است که این کتاب را مولوی ابراهیم ارباب از علمای اهل سنت سراوان ترجمه و مولوی محمد یوسف حسین پور هم به این کتاب تقریض زده است و مطالب کتاب را تایید کرده است.

در این کتاب مطالب زیبایی از اعتقادات صحیح اهل سنت در مورد حضرت مهدی(ع) بیان شده است از جمله خلافت الهی حضرت، که شما را به مطالعه این سخن دعوت می کنیم.

تقريظ از شيخ الحديث مولانا سيد حسين پور:

چون در اين ديار نسبت به شناخت و آشنايي مهدي عموما مردم نا آگاه اند و نياز شديد به اين امر دارند خداوند به حضرت مولانا ابراهيم ارباب جزاي خير بفرمايد که رساله انيقه حضرت مولانا کاندهلوي را به فارسی در آورده و در اختيار خوانندگان محترم گذاشت تا که برای آنان مشعل هدايتي قرار گيرد.

در اين مورد که امام مهدي از آل رسول و از اولاد فاطمه مي باشد روايات آنقدر زياد است که به درجه تواتر رسيده اند.

در حديث آمده است وقتی که امام مهدي از مدينه منوره به مکه مکرمه می آيد مردم او را شناخته با او بيعت می کنند و ايشان را به عنوان پادشاه خويش بر می گزينند و آن وقت از غيب اين آواز می آيد:

هذا خليفه الله المهدي فاسمعوا و اطيعوا

ظهور مهدي مولانا محمد ادریس کاندهلوی صفحه 7

آنچه که از این متن ثابت است:

اولا: روایات مهدویت متواتر است

دوما: حضرت مهدی خلیفه الله می باشد و اطاعت از وی واجب است

سوالات ما از مخالفین:

بارها شنیده ایم که مخالفین مکتب اهل بیت علیهم السلام مدعی هستند اگر خلافت امیرالمومنین علیهم السلام الهی است و ایشان خلیفه الله هستند باید اسم ایشان در قرآن بیان می شد، طبق همین سخن، ما از اینان سوال می کنیم:

از آنجایی که ما ثابت کردیم طبق روایات صحیح اهل سنت و اعتقادات آنان حضرت مهدی علیه السلام خلیفه الله است اسم ایشان را برای ما از قرآن بیاورید.

طبق عقیده اهل سنت بعد از پیامبر 12 خلیفه وجود دارند و آخرین این خلفاء حضرت مهدی علیه السلام می باشد چگونه خلیفه 12 خلافتش الهی می باشد ولی 11 خلیفه دیگر مردمی و غیر الهی؟مطالب مرتبط:
فراوانی نعمت ها در زمان حضرت مهدی (عج)حضرت مهدي صاحب الزمانانکار مهدی همانند انکار خداوند استبرکات ظهور حضرت مهدی عج در کتاب اهل سنتحضرت مهدی (عج) امام هدایت گر
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها