2024 June 21 - جمعه 01 تير 1403
جسارت وقیحانهٔ «بن‌عثیمین» به حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- در موضوع نزاع با ابوبکر
کد مطلب: ١١٨٠٦ تاریخ انتشار: ١٩ مهر ١٤٠٠ - ١٨:٥١ تعداد بازدید: 6873
مستندات تصویری » اسناد تصویری
جسارت وقیحانهٔ «بن‌عثیمین» به حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- در موضوع نزاع با ابوبکر

شهادت صدیقه شهیده -سلام الله علیها-، دفن شبانه و خشم و غضب او بر ابوبکر، سند حقانیت مکتب أهل‌البیت -علیهم السّلام- و مُهر بطلانی است بر سند سقیفه بنی‌ساعده؛ زیرا طبق روایت «صحیح بخاری»، خشم و غضب صدیقه شهیده -سلام الله علیها- ، خشم رسول خدا -صلّی الله علیه وآله- و در نتیجه خشم خداوند است. از طرف دیگر در همین «صحیح بخاری» آمده است که حضرت فاطمه -سلام الله علیها- از دست ابوبکر غضبناک بوده و تا آخر عمر این غضب باقی بوده است.

از این رو، پیروان سقیفه و به خصوص وهابی‌ها و رهروان «ابن‌تیمیه» تلاش کرده‌اند که از این صغریٰ و کبریٰ منطقی، پاسخ و راه فراری پیدا کنند؛ اما آن جایی که هر دو مقدمه از صحیح‌ترین کتاب‌های آن‌ها ثابت می‌شود، چهارده قرن است که سردرگم هستند و برای آن پاسخی نیافته‌اند.

آن‌ها می‌دانند که اگر کسی کمی تفکر کند، در یک دو راهی سخت و دشوار گرفتار خواهد شد، یا باید حق را به صدیقه شهیده -سلام الله علیها- که طبق روایت بخاری سیدهٔ زنان اهل بهشت است، بدهد یا ابوبکر را بر حق بداند. بسیاری از مستبصرین تصریح کرده‌اند که همین مسأله باعث هدایت آن‌ها شده‌اند.

شیخ محمد بن صالح بن محمد العثیمین مفتی سرشناس وهابی که رابطه نزدیکی با ملک عبد الله پادشاه سابق عربستان سعودی نیز داشت، با وقاحت ، جسارت و بی‌شرمی کم‌سابقه تمام تلاش کرده است که راه فراری برای خود و مذهبش پیدا کند. وی در شرح روایت «فَوَجَدَتْ فَاطِمَهُ على أبی بَکْرٍ فی ذلک قال فَهَجَرَتْهُ فلم تُکَلِّمْهُ حتى تُوُفِّیَتْ» مدعی است که حق با ابوبکر است و حضرت زهرا -سلام الله علیها- در مخاصمه با او عقل خود را از دست داده بوده، به همین خاطر متوجه نبوده است که چه کاری انجام می‌دهد!

ابن‌عثیمین می‌نویسد:

نسأل الله أن يعفو عنها. وإلا فأبوبكر ما استند إلي رأي، وإنما استند إلي نص، وكان عليها رضي الله عنها أن تقبل قول النبي صلي الله عليه وسلم «لا نورث ما تركنا صدقه» ولكن كما قلت لكم قبل قليل: عند المخاصمه لا يبقي للإنسان عقل يدرك به ما يقول أو ما يفعل، او ما هو الصواب فيه؛ فنسأ الله أن يعفو عنها، وعن هجره خليفه رسول الله.

«از خدا می‌خواهیم که از فاطمه بگذرد؛ زیرا ابوبکر به نظر و رأی -خودش- استناد نکرد؛ بلکه به نص -کلام پیامبر- استدلال کرد. فاطمه، باید سخن پیامبر «ما پیامبران از خود ارث به جا نمی‌گذاریم؛ بلکه هر آن چه می ماند صدقه است» را می‌پذیرفت، امّا همان طور که لحظات پیش گفتم، در هنگام مخاصمه و دعوا عقلی برای انسان باقی نمی‌ماند که درک کند چه می‌گوید و چه می‌کند؛ پس از خداوند می‌خواهیم که از فاطمه بگذرد که -کلام ابوبکر خلیفه پیامبر را ترک کرد- و با خلیفه رسول خدا قهر کرد!»

التعليق علىٰ صحيح مسلم، جلد ٩، صفحه ٧۸، شرح صحيح مسلم، جلد ۶، صفحه ۷۴

اسکن (۱):

اسکن (۲):

آری! عاقبت قبول قول ابوبکر که به دروغ به رسول‌خدا -صلّی الله علیه وآله- نسبت داده بود همین خواهد شد که به حضرت زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- توهین و جسارت کرد!

حال باید در این دو راهی تاریخی، یا قول ابوبکر را قبول کنیم و حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- را بخاطر قبول نکردن سخن حق، بی‌عقل و شایستهٔ عذاب اللهی -معاذ الله- بدانیم، یا اینکه به سخنان سرور زنان اهل‌بهشت ایمان آورده و دروغگویی و جعل حدیث از سوی ابوبکر را قبول کنیم، که اگر اینچنین شود جهنمی بودن ابوبکر ثابت می‌شود!Share
1 | حاج پرهنر | Latvia - Riga | ١٦:٠٨ - ١١ اسفند ١٣٩٦ |
به وهابیون می گوییم طبق حدیث خودتان فاطمه(س) سرور زنان بهشت است وطبق آیه مباهله وحدیث ثقلین وآیه تطهیر که خودتان قبول دارید حضرت از هر گونه گناهی مبرا است
حال بدون تعصب بگوییدچه کسی دچار لغزش وگناه می تواند باشد؟ ابوبکر یا فاطمه زهرا(س)؟ شما خودتان را گول می زنید وجوانان وجویندگان حق وحقیقت اهل سنت را ازتحقیق منع می کنید که حقیقت آشکار نشود به مراد دل نخواهید رسید چون خدا اراده کرده است که نور خداخاموش شدنی نیست وشما در این آزمایش الهی بار گناه خودتان رابیشتر می کنید
خدا هرکسی را در فیامت با امامش محشور میکند
2 | شاهد | Iran - Salmās | ١٤:١٧ - ١٢ بهمن ١٣٩٧ |
سلام
اگه به حدیث ثقلین عمل میکردند دچار این انحرافات نمیشدند.
این مفتی وهابی تو کتابهای صحیحین (که به قول خودشون بعداز قران صحیحترین کتابهاست)یا صحاح این حدیث رو ندیده که بغض فاطمه بغض من است وخوشنودی او خوشنودی من است.
خیلی دوست دارم ببینم این حدیث چه جوری توجیح میکنه.

البته اینم بگم که این اقای مفتی که میگه تو مخامصه و دعوا واسه انسان عقل نمیمونه، خودش در حالت عادی هم هیچ عقلی نداره.البته ایشون با این اعتقادشون نسبت حضرت فاطمه(ع) ، ناصبی بودن خودش و ثابت کرد
3 | اسماعیل | | ١٨:٥٧ - ٢٠ دي ١٣٩٨ |
پیامبر فرمود:( فاطمه پاره تن من است , هر شخصی او را غضبناك كند مرا غضبناك كرده است ) .سوال؟
آیا ابوبکر وعمر دل پیامبر را به درد اورده اند؟
جرا پیروی می کنید ازکسانی که خدا ورسول از آنها راضی نیست؟
خدا هر کس را با امامش در آخرت محشور کند(برای سعادت دنیا وآخرت کمی فکر کنیم وتاریخ را بدون تعصب نگاه کنیم)

پاسخ:
با سلام
در رابطه با این که می گویید ایا ابوبکر و عمر پیامبر صلی الله علیه و آله را آزار داده است یا خیر، می توانید به حدیث قرطاس مراجعه کنید:
فقال عمر إن النبي قد غلب عليه الوجع.
صحيح بخاري، ج7، ص9
عمر گفت: اينكه پيغمبر مي گويد كاغذ و قلمي بياوريد، بيماري بر او غلبه كرده و اين حرفهاي بي اساس را مي گويد.
ما به حرفهاي بي اساس مي گوييم هذيان و همچنين گفته اند
قالوا هجر رسول الله!
صحيح بخاري، ج4، ص31
پيغمبر دارد هذيان مي گويد.
در خود صحیح بخاری هم آمده است که حضرت زهرا سلام الله علیها از ابوبکر ناراضی بود:
فغضبت فاطمة بنت رسول الله صلى الله عليه وسلم فهجرت أبا بكر فلم تزل مهاجرته حتى توفيت وعاشت بعد رسول الله صلى الله عليه وسلم ستة أشهر
صحيح البخاري - البخاري - ج 4 ص 42
موفق و مؤید باشید
گروه پاسخ به شبهات
مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
4 | سعید | | ١٥:١٣ - ٠٣ اسفند ١٣٩٨ |
به نام خدا سلام

تعصب روش عقلاء عالم نیست هرکس که تعصب به خرج دهد قطعا عقل وقلبش کور خواهد شد ودر قیامت هم نابینا محشوراگر تعصب نباشد باید باور کند که حضرت زهرا(رضی الله عنها) جزء اصحاب کساء و آیه تطهیر است و اصحاب کساء معصوم اند .

ما حق نداریم برای توجیه اصحاب رسول الله صلی الله دختر معصومش را خطا کار بدانیم

اگر آیه تطهیر را قبول نداریم چرا سعی داریم امهات المومنین(رضب الله عنهن) را شریک در این آیه کنیم
5 | رضایی رافضی | Germany - Falkenstein | ٢١:٠٨ - ١٥ خرداد ١٤٠٣ |
بهتان عظیمی که به مریم سلام الله علیها زدند،تکرار شد برای فاطمه زهرا سلام الله علیها
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها