2021 June 17 - پنج شنبه 27 خرداد 1400
دورنمائی از فعالیتهای فعلی وهابیت بر ضد مکتب تشیع!
کد مطلب: ١٠١٢٩ تاریخ انتشار: ٠١ مهر ١٣٩٥ - ١٦:٥٦ تعداد بازدید: 1564
خارج کلام مقارن » عمومی
دورنمائی از فعالیتهای فعلی وهابیت بر ضد مکتب تشیع!

جلسه چهارم 95/06/27

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه چهارم : 95/06/27

 

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین الحمدلله و الصلاة علی رسول الله و علی آله آل الله لا سیما علی مولانا بقیة الله و اللعن الدائم علی أعدائهم أعداء الله الی یوم لقاء الله.

دوستان توجه دارند که امروز پاسخگوئی به شبهات، از اهم کارهای ما طلبه هاست. مخصوصاً در فضای مجازی که امروز حضور در این فضاها برای پاسخگوئی، از ضروریات یک طلبه است. تعبیری که مقام معظم رهبری در جلسهٔ طلاب و علمای تهران داشتند، تعبیر زیبایی بود و آن این بود که فرمودند:

"امروز جهاد این نیست که شما اسلحه به دست بگیرید و بروید با دشمن بجنگید. امروز جهاد عبارت از این است که شما در فضای مجازی و حوزهٔ فرهنگی با دشمنان فرهنگی مبارزه کنید."

ما اگر بخواهیم در مورد تک تک مسائل صحبت کنیم مباحث زیادی است. اینکه وهابیت در حوزهٔ مباحث سیاسی یا مسائل اعتقادی و حوزهٔ مسائل قرآنی و تاریخ اسلام و بخش‌های مهم دیگر این‌ها چکار می‌کنند؛ نیاز به بحث طولانی دارد. ولی اهداف اولیهٔ آن‌ها برجسته سازی محرومیت است.

فاز اول کار وهابیت در کشور ما، ایجاد شکاف سیاسی و قطب بندی میان مسئولین کشور است. فاز دوم ایجاد شکاف درون مذهبی و قطب بندی میان علمای کشور و همچنین قطب بندی برون مذهبی بین جهان تشیع و اهل سنت کشور است.

وهابیت امروزه حول چهار محور فعالیت می‌کنند؛ این چهار محور عبارت از محور سیاسی، محور شبهات و تحلیل مکانی و جغرافیایی و تحلیل تاریخی است. وهابیت در حقیقت هیئت حاکمهٔ کشور، علما و نهادهای کشور و اصل انقلاب اسلامی را تخریب می‌کنند.

همچنین تخریب مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و روحانیون صاحب نفوذ در دستور کار آن‌ها است. علمای کشوری که هدف این شبکهٔ ماهواره‌ای است عبارت‌اند از: امام خمینی (ره)، رهبری (مدظله العالی)، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله بهجت و آیت الله بروجردی!

توطئه‌هایی که وهابیت می‌توانند انجام بدهند عبارتنداز: توطئه آمیز خواندن وقوع انقلاب اسلامی و زیرسوال بردن اصول و اهداف انقلاب اسلامی. رویکرد این افراد رویکرد بسیار خطرناکی است و مسائلی مرتبط با موضوع سیاسی دارند که خیلی مربوط به ما نیست.

این افراد در طرح شبهات، که مورد بحث ما هست؛ حول چند محور در حال سرمایه گذاری هستند که در این مسیر اتاق فکر و بودجه کلان هم در اختیار دارند.

شما ملاحظه می‌کنید که برنامه‌سازی‌هایی که شبکه‌های ماهواره‌ای دارند مخصوصاً «شبکه کلمه»، به مراتب از برنامه‌سازی‌های شبکه‌های ملی ما قوی‌تر است.

کلیپ‌ها یا بعضی مستندهایی که وهابیت می‌سازند از نظر فنی و تاثیرگذاری و تحریک احساسات در برابر نمره ده یا دوازده تلویزیون جمهوری اسلامی، نمره نوزده یا بیست می‌گیرند؛ این قدر خوب و هدفمند کار می‌کنند. چرا که کسانی که آنجا هستند معتقد به کارشان هستند!!

متاسفانه بچه‌های ما ساعت هفت و نیم یا هشت می‌روند سرکار و دائماً نگاه می‌کنند که کی ساعت دو می‌شود که از محل کار خارج شوند. برنامه‌ریزی کرده است و به خانمش یا خواهرش یا به فرزندانش قول داده است که مثلاً ساعت دو و بیست دقیقه من فلان جا هستم.

نیروی انسانی ما ظاهراً مشغول کار است ولی چشمش به ساعت است که کی ساعت دو می‌شود.

ولی نیروی انسانی وهابیت صبح که به محل کار می‌آیند بعضاً بیست و چهارساعته در محل کار می‌مانند و اگر بخواهند بخوابند یک پتویی در گوشه‌ای می‌اندازند و می‌خوابند؛ حتی بعضی از آن‌ها هفده یا هجده یا بیست ساعت کار می‌کنند. ما کاملاً در جریان کار آن‌ها هستیم ولی نمی‌توانیم بعضی مسائل را رک مطرح کنیم.

حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در روایتی می‌فرمایند: باطل در مسیر بطلانش آن قدر قوی و محکم و استوار است؛ ولی اهل حق در کار خودشان زبون و بی‌برنامه و ضعیف است!!

وهابیت در یک سال اخیر روی چند موضوع مانور می‌دهند؛ اولین موضوعی که این‌ها هدف قرار داده‌اند بحث «غدیر» است. همچنین بحث «توسل» است که خیلی روی آن کار می‌کنند. این دو مسئله در اولویت کار این شبکه‌های وهابی است.

در مورد واقعه غدیر خم؛ هنگامی که غدیر را کوبیدند و زدند، بسیاری از ریشه‌های اعتقادی شیعه را از بین می‌برند. وقتی حدیث غدیر زیر سؤال برود یعنی «حدیث ثقلین» و «حدیث منزلت» و بسیاری از حدیث‌های دیگر هم زیرسوال رفته است!

وقتی این احادیث زیر سؤال برود؛ همهٔ روایاتی که امامت بر آن‌ها استوار است نیز زیر سؤال می‌رود. لذا بر علیه موضوع غدیر در تمام طول سال و مخصوصاً در این ایام که ایام عید غدیر است، برنامه‌ریزی دارند.

در مورد توسل به اهلبیت (علیهم السلام)؛ مورد بعدی بحث توسل است که این‌ها خیلی روی این موضوع مانور می‌دهند که هدفشان قطع ارتباط مسلمان‌ها با اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است.

وهابیت به دنبال قطع ارتباط مسلمان‌ها با ائمه (علیهم السلام) و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) هستند با این بهانه که باید تنها «یا الله» گفت؛ گفتن «یا رسول الله»، «یا علی» و «یا حسین» شرک است!

وهابیت به نام «الله» دارند ضد «الله» کار می‌کنند؛ همانند کاری که معاویه کرد و قرآن را بر سر نیزه کرد تا بتواند قرآن ناطق را بکوید. ما باید تلاش کنیم این واژهٔ مقدسی که می‌خواهد با این واژهٔ مقدس، مقدسات ما را بکوبد بکوبیم.

مورد بعدی که وهابیت به این بهانه مرجعیت شیعه را زیر سؤال می‌برند، بحث «خمس» و همچنین بحث صیغه است. این افراد عمدتاً مرجعیت شیعه را با این دو مسئله می‌کوبند و می‌گویند: "مراجع شما خمس را تأسیس کردند تا اموال و مسائل مالی خودشان تأمین کنند و همچنین صیغه را تأسیس کردند تا مسائل جنسی خود را تأمین کنند".

وهابیت با آب و تاب اعلام می‌کنند: "هدف از تأسیس خمس و صیغه تأمین نیازهای مالی و جنسی علما و مراجع است، مراقب باشید!"

موارد دیگری که مطرح می‌کنند بحث فدک، بحث علمای تشیع و بحث امامت است. غدیر در حقیقت ریشهٔ اصلی قضایا است که در خطر است.

وهابیت برگزاری مراسم جشن و شادی در عید سعید غدیر خم را بدعت خطاب می‌کنند و همچنین روی عدم اشاره به ماجرای غدیر توسط امام علی (علیه السلام) در نهج البلاغه خیلی مانور می‌دهند.

وهابیت همچنین روی موضوعات دیگری همچون: رد مسئله امامت در ماجرای غدیر بر اساس آیات قرآن کریم که هیچ‌جا به غدیر و امامت اشاره نشده است، عدم برپایی شادی و عید خواندن روز غدیر توسط ائمه شیعه (علیهم السلام) مسئله دیگری است که اینها مطرح می کنند.

وهابیت ادعا می‌کنند: هدف پیامبر (صلی الله علیه و آله) از خواندن خطبه غدیر برطرف کردن کدورت میان امام علی (علیه السلام) و صحابه بوده است و همچنین سوء استفادهٔ شیعیان از ماجرای غدیر همواره موجب تفرقه در میان مسلمانان بوده است!!

دوستان ما شش ماه تمام برنامه‌های این شبکه را کلمه به کلمه، جمله به جمله، خط به خط و واژه به واژه بررسی کردند و این نمودار را که خدمتون عرض کردم، ترسیم کردند؛ این نمودار تنها یک تصور ذهنی نیست.

پژوهشکده صدا و سیما یک جزوهٔ محرمانه به مسئولین و مراجع می‌دهد. ما در ابتدا خیال کردیم این افراد مباحث را رصد می‌کنند و کارهای خوبی انجام می‌دهند؛ اما وقتی که چند تن از دوستان را برای بررسی فرستادیم چیزهای دیگری مشاهده کردیم.

در بررسی از پژوهشکده مشخص شد که آقایی را آنجا گذاشتند که یک شب برنامهٔ «شبکهٔ کلمه» را پیاده می‌کند و چهارتا شبهه را استخراج می‌کند. شب بعدی به سراغ «شبکهٔ وصال» می‌رود خوشش نمی‌آید و به سراغ «شبکهٔ توحید» می‌رود. متأسفانه پژوهشگران صدا و سیما به صورت رندومی چند مورد از برنامه را پیاده می‌کنند و این اقدام خود را «برنامه‌های تخریب کنندهٔ شبکه‌های ضد شیعی» خطاب می‌کنند!

بعد ما می بینیم که حتی دو درصد مطالب در این جزوه‌ها آورده نمی‌شود. این آقایان روشی را انتخاب کرده بودند که دوستان ما که به آنجا رفته بودند به آن‌ها خندیدند و گفتند: این‌طور که نمی‌شود کار کرد!!

اگر کسی بخواهد نسبت به یک شبکه‌ای نظر بدهد، باید حداقل یک هفته برنامه‌های آنها را پیاده بکند زیرا آنها برنامه‌های متنوعی دارند و در هر برنامه یک رویکردی دارند. برنامه‌هایی با عناوین: «موحدین»، «زیر ذره بین» و «خیانت در گزارش تاریخ» که هرکدامشان یک رویکردی دارد.

کسی که بخواهد تحلیل کند باید تمام این برنامه‌ها را به مدت یک هفته یا دو هفته یا یک ماه پیاده بکند، مطالعه و دسته‌بندی بکند و در آخر هم آمار بدهد. متاسفانه این آمار ناقص که کار تحلیلی روی آنها انجام نمی شود، در اختیار بزرگان ما قرار می‌گیرد و در نتیجه ذهن بزرگان ما نسبت به این شبکه‌های معاند واقع‌نگر نمی‌شود. ولی این مباحثی که ما عرض می‌کنیم بر مبنای آمارهای واقعی است.

در رابطه با خمس هم به همین شکل مباحثی را طرح می‌کنند. در رابطه با صیغه هم مسائلی از جمله: حرام بودن صیغه در سنت نبوی، صیغه عاملی برای شهوت‌رانی روحانیت شیعه، شباهت صیغه با جهاد نکاح داعش، صیغه عامل انحطاط اخلاقی و فروپاشی بنیاد خانواده و... را عنوان می‌کنند.

به طور مثال این افراد در رابطه با رد شفاعت ائمه (علیهم السلام) شش درصد سرمایه‌گذاری علمی دارند، در رابطه با رد الهی بودن منصب امامت یازده درصد سرمایه‌گذاری علمی دارند، عدم تصریح قرآن به اصل امامت دوازده درصد سرمایه گذاری علمی دارند.

همچنین نسبت به ساختگی بودن اصل امامت، هیجده درصد سرمایه‌گذاری علمی دارند، نسبت به نفی ماهوی اصل امامت دو درصد، و همچنین نسبت به بی ارتباطی واقعهٔ غدیر به مسئلهٔ امامت بیست و شش درصد سرمایه گذاری علمی دارند.

دقت کنید یکی از شاخص‌ترین روش مبارزه با دشمن، دشمن‌شناسی است. امیرالمؤمنین (سلام الله علیه) تصریح دارند بر اینکه اولین کاری که شیعه باید بکند، این است که دشمن را خوب بشناسد.

مادامی که ما دشمن را نشناسیم و از امکانات و برنامه ریزی‌های او خبر نداشته باشیم و از روش‌های حمله و پاتک‌های او بی‌اطلاع باشیم، نیرو عمودی به جبهه می‌بریم و افقی بازمی‌گردانیم.

چند روز پیش جناب آقای «محمدی گلپایگانی» رئیس دفتر آقا، زنگ زده بودند صحبت می‌کردیم که از یکی از آقایان که شما می‌شناسید و اسم نمی‌برم و چندبار به جبهه رفته بود، سؤال کردند: شما چه بهره‌ای از جبهه بردید؟

گفت: به خدا قسم به حضرت عباس قسم من فقط دو تا از این فانوسقه ‌ها آوردم و یک لباس که در خانه آویزان کردم، غیر از این بهره‌ای نبردم. از او پرسیدند: شما امدادهای غیبی را در جبهه چطور دیدید؟

گفت: ما در یکی از این عملیات‌ها شرکت کردیم، چهارصد نفر بودیم سیصد نفرمان غیب شدند فقط صد نفرمان برگشتند. صحبت‌های ایشان هفت یا هشت مورد بود و تنها نکتهٔ جالب آن همین مورد بود.

مطالبی که عرض می‌کنم واقعیت است و مسئلهٔ عمومی هم نیست که ما برای همه مطرح کنیم.

نمودار بعدی، نمودار متوسل است. در این نمودار مواردی همچون «رد توسل در قرآن» و «آیاتی که در رد توسل است» ذکر شده است که وهابی ها، چهل و پنج درصد مطالبشان را به این موضوع اختصاص داده‌اند.

 مطالب دیگری مثل «شرک بودن توسل به غیرخدا» سی و سه درصد، «ناسازگاری توسل با شریعت» پانزده درصد و «توسل به مثابه بت پرستی مدرن» هفت درصد از موضوعات را به خود اختصاص می‌دهد.

ملاحظه می‌کنید که این‌ها نمودارهایی از برنامه‌های مختلف وهابیت است که نشان می‌دهد آن‌ها در حال انجام دادن چه کاری هستند.

در میان این نمودارها، نمودار شبهات مرتبط با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هم موجود است. این‌ها در همهٔ این موضوعات به طور مفصل در حال کار هستند. برای تمام این‌ها هم نمودار گذاشته شده است و تمامشان هم بر مبنای واقع گرایی است.

تمام برنامه‌های این‌ها حدود شش ماه پیاده شده و کلمه به کلمه مورد مطالعه قرار گرفته است. برای این کار فایل و پرونده و فیشی درست کرده‌اند؛ البته مسائل خیلی زیاد است و گمان می‌کنم که همین قضایایی که مطرح کردیم کافی باشد.

امروز ضمن اینکه این شبکه‌ها کاملاً یک تهدیدی برای شیعه و نظام جمهوری اسلامی و جوانان است، یک فرصت طلایی برای شیعه است. متاسفانه ما فقط گذاشتیم که تهدید آن‌ها متوجه جوانان و بچه‌های ما بشود!

الان بعضی کلیپ‌های وهابیت در مدارس و دبستان‌ها بین بچه دبستانی‌ها درحال پخش شدن است. یکی می‌گوید: فلان کلیپ را دیدید یا نه؟ قضیه چه بوده است؟ و دیگری در جواب می‌دهد: بفرست برای من ببینم. همان بچه می‌رود خانه به خواهرش می‌گوید که دوستم یک کلیپ این‌طوری به من داده است. خواهرش زنگ می‌زند به دخترخاله‌اش که فلان کلیپ را دیدی؟ برایت فوروارد می‌کنم. او هم برای دختر عمه‌اش فوروارد می‌کند.

مشاهده می‌کنید که به وسیله یک کلیپ ظرف دو یا سه روز یک شبهه در دست بچه‌های خود ما در حال گردش است؛ در این میان، ما طلبه‌ها خوابیم و بدتر اینکه نمی‌دانیم که خواب هستیم! یک وقتی یک کسی خواب است و می‌داند که خوابیده است، ولی ما خواب هستیم و نمی‌دانیم که خواب هستیم. ما در یک خواب مرکب به سر می‌بریم که حاضر نیستیم به این سادگی هم از خواب بیدار شویم.

بعضی دوستان طرحی در این سه چهارماه اخیر اجرا کردند که جواب داده است. این‌ها تعدادی از جوانان هستند و بعضی از این افراد، طلبه‌های نوپا هستند، ولی غالباً غیرطلبه هستند.

طلبه‌ها الحمدلله دراین میدان نمی‌آیند؛ زیرا می‌خواهند آهسته بیایند و آهسته بروند تا گربه شاخشان نزند. این افراد منتظر هستند تا زمانی زنبور بیاید و خودش و زن و بچه‌اش را نیش بزند و آلوده کند تا بیدار شود.

طبق حدیث شریف:

«مَنْ نَامَ عَنْ عَدُوِّهِ أَنْبَهَتْهُ الْمَکاید»

آن کسی که خودش را به خواب زده است به قدری خوابش را ادامه می‌دهد که دشمن می‌آید اطرافش را احاطه می‌کند.

غرر الحکم و درر الکلم، نویسنده: تمیمی آمدی، عبد الواحد بن محمد، محقق / مصحح: رجائی، سید مهدی، ص 630، ح 1017

این شبهات خود و خانواده‌اش را آلوده می‌کند که دیگر نمی‌تواند بیدار شود.

اگر طلبه، طلبه باشد خودش برای خود برنامه ریزی می کند و خودش را به یک جایی می‌رساند. کسانی هم که به جایی رسیده‌اند حوزه برایشان برنامه‌ریزی نکرده است. علامه امینی، علامه میرحامد حسین و دیگر بزرگان خودشان برای خودشان برنامه ریزی کردند و به موفقیت هم رسیدند. بله اگر برنامه ریزی بشود خیلی مفید است.

ما حدود بیست سال در حوزه درس رجال و درایه و امثال این‌ها داشتیم. حدود ده هزار طلبه پای درس ما آمدند و رفتند. دوستانی که در بحث‌های رجال من حضور داشتند، می‌دانستند. اسم درس من «رجال» بود؛ ولی من عمدتاً بحث‌های عقایدی و شبهات را مطرح می‌کردم.

لذا دوستان توجه داشته باشند که هرکس به یک جایی رسیده است خودش تصمیم گرفته است و شروع به کار کردن کرده است. حوزه برنامه ریزی می‌کند؛ ولی آیا شما طبق برنامه می‌خواهی به جلوتر بروی؟ خوب است بد نیست.

ما تخصصی‌های زیادی داریم. الان «شبکهٔ جهانی ولایت» اولین شبکهٔ حوزه است و به سه زبان برنامه پخش می‌کند و بیش از صد و بیست میلیون بیننده دارد.

من از شما تقاضا می‌کنم و دست شما را می‌بوسم که شما از این تخصصی‌ها پنج تا طلبه به من بدهید تا بیاید در «شبکهٔ جهانی ولایت» برایش برنامه بگذارم تا هم در برنامه حرف بزند و هم اگر چهارنفر تلفن کردند همانجا جواب بدهد.

همین آقای «ابوالقاسمی» یکی از بهترین محققین ماست و بهترین پاسخگو است. بچه‌های وزارت اطلاعات می‌گفتند: "فلانی این بچه‌های شما ما را مبهوت کردند. نتوانستیم تحلیل کنیم که شما با این‌ها چکار کردید؟"

آن‌ها می‌گفتند: این آقایان برنامه دارند و از جاهای مختلف زنگ می‌زنند. یک نفر از آمریکا زنگ می‌زند، یک نفر از پاکستان زنگ می‌زند، دیگری از ریاض زنگ می‌زند یا شخص دیگری از روسیه زنگ می‌زند. بچه‌های شما جواب می‌دهند و حتی جلد کتاب را هم روی آنتن می‌برند.

کارشناسان ما آنچنان خوب و مستدل جواب می‌دهند که آدم خشکش می‌زند. می‌گفتند: "آیا شما قبلاً با این‌ها هماهنگ می‌کنید که زنگ بزنند؟"

جواب دادیم: "ما اصلاً خبر نداریم. اکثر این‌ها می‌آیند کل کل می‌کنند و شروع به لت و پار کردن عقاید شیعه می‌کنند ولی دوستان ما جواب می‌دهند".

زمانی که آقای ابوالقاسمی به مؤسسه آمد یک جوان هفده هیجده ساله بود. او گفت: من می‌خواهم پیش شما بیایم؛ آن زمان ما در «موسسهٔ ولی عصر» که شبهات را در اینترنت جواب می‌دادیم. ما به او گفتیم که به درد ما نمی‌خورد. رفت و بعد از دو هفته آمد. من یک سوالی کردم و او را جواب کردم. سه یا چهار بار رفت و مرحلهٔ پنجم آمد و گفت: "آقای قزوینی! مرا اگر از در بیرون کنید از پنجره می‌آیم و اگر از پنجره بیرون کنید از در می‌آیم."

ایشان آمد و ایستاد و من دیدم که واقعاً عشق دارد. من ایشان را سه مرتبه بیرون کردم. من تحدی می‌کنم که در خاورمیانه چه سنی و چه شیعه و چه وهابی در حوزهٔ پاسخگویی به شبهات مثل او نتوانسته‌اند تربیت کنند.

برنامه‌های او را از «شبکهٔ جهانی ولایت» ببینید یا از سایت «شبکهٔ جهانی ولایت» دانلود کنید. برنامه‌هایی که خودش دارد بحث جداست، شاید اگر شما هم مطالعه کنید بتوانید این کار را انجام بدهید، اما وقتی تلفن‌ها باز می‌شود و انواع اشخاص از اقصی نقاط جهان زنگ می‌زنند. زمانی که شیعه زنگ می‌زند، شبهه مطرح می‌کند. زمانی که سنی زنگ می‌زند؛ شبهه مطرح می‌کند. زمانی که وهابی زنگ می‌زند و حمله می‌کند، ببینید که این‌ها چطور جواب می‌دهند.

به حول و قوهٔ الهی هدف نهایی ما این است که امسال روی نحوهٔ پاسخ‌گویی به شبهات و روش مناظره و جنگ با این شبکه‌های وهابی و همین‌طور این شبکه‌های مجازی که مثل لانه‌های زنبور از هر طرف می‌رویند، کارکنیم و در خدمت دوستان باشیم.

والسلام علیکم و رحمة ‌الله و برکاته

 

 Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها