2024 July 17 - چهار شنبه 27 تير 1403
ستاره درخشان شام حضرت رقيه دختر امام حسين عليهماالسلام
کد مطلب: ١٠٣٤١ تاریخ انتشار: ٢٤ فروردين ١٣٩٩ - ١٦:٤٧ تعداد بازدید: 9303
کتابخانه » عمومي
ستاره درخشان شام حضرت رقيه دختر امام حسين عليهماالسلام


نام کتاب: ستاره درخشان شام حضرت رقيه دختر امام حسين عليهماالسلام

نوسنده: حجت الاسلام حاج شيخ علي خلخالي رضوان الله تعالي عليه

معرفي اجمالي:


ستاره درخشان شام حضرت رقيه دختر امام حسين عليهماالسلام نام کتابي است که توسط محقق توانمند و عاشق اهل بيت عليهم السلام، مرحوم حجت الاسلام حاج شيخ علي خلخالي رضوان الله تعالي عليه به رشته تحرير در آمده است.

مولف هدف از تاليف کتاب را چنين مي نگارد:

تقريبا سالهاي 56-57 شمسي بود که يکي از فرزندانم به شدّت مريض شد ، به گونه اي که احتمال صددرصد مي رفت در آينده نقصي در بدنش به وجود آيد . پس از مراجعه به دکتر و عمل به دستورات وي ، توسّل به نازدانه حضرت سيدالشهداء اباعبدالله الحسين عليه السلام ، حضرت رقيه عليه السلام پيدا کرده و نذر کردم که پس از بهبودي فرزندم ، کتابي درباره زندگاني غمبار آن نازدانه بنويسم .

الحمدلله به عنايات اين ستاره درخشان (محمد و آل محمد صلي الله عليه و آله و سلم ) ، فرزندم شفا گرفت و در پي آن ، پس از مطالعات زياد و يادداشتهاي لازم از لابلاي کتب تاريخ و حديث جمع آوري شد .

مع الوصف ، توفيق چاپ آن يادداشتها فراهم نمي شد و بدينگونه مدّت زيادي از تاريخ جمع آوري يادداشتها گذشت ، تا اينکه پس از چاپ جلد اوّل کتاب چهره درخشان قمر بني هاشم ابوالفضل العباس عليه السلام ، شامل زندگاني کامل آن حضرت ، به ضميمه 240 کرامت نسبت به شيعيان ، اهل سُنّت ، مسيحيان ، کليميان و زردشتيان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت عليهماالسلام از آن کتاب ، روزي همسرم - که خدا او و فرزندانش را از فتن و شرور آخرالزمان حفظ فرمايد- تذکّر داد که شما به نذر خودتان درباره حضرت رقيه عليه السلام عمل کنيد . اين تذکّر ، قبل از محرّم الحرام سال 1418 ه- . ق . صورت گرفت . شبي تصميم گرفتم که کتاب را شروع کنم . ولي انديشه مشکلات و مخارج کار ، باز مانع شده و مرا تا سرحدّ تصميم مجدّد به انصراف موقّت از شروع کار پيش برد . در عين حال از اينکه کار ، اين همه به تاءخير افتاده و باز هم به عقب مي افتاد ، ناراحت بودم ، لذا پس از نماز صبح توسّلي نموده ، سپس براي شروع کار استخاره کردم که مصلحت است که نذر ادا شود يا موقّتا تعطيل گردد .

آيه 31 از سوره حجّ ، هر گونه شکّ و ترديد و اضطراب را از دل زدود :

(وَلْيوفُوا نُذُورَهُمْ وَلْيطَّوَّفُوا بِالْبَيتِ العَتيقِ)

(و بايد که وفا کنند به نذرهاي خود ، و بايد که طواف کنند به خانه قديمي خدا که خانه کعبه است ) .

همان روز شروع به کار کردم الحمدلله کار به آرامي و خوبي طي شد .

و اينک خداي بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که به اين کمترين ، توفيق داد که با بضاعت کم ، گوشه اي از زندگينامه جانسوز دُرّ يتيم شام حضرت رقيه عليهاالسلام را براي دوستان اهل بيت عصمت و طهارت عليه السلام بازگو کرده و پرده اي از مظلوميت جانگداز آل الله عليهم السلام و مظالم و دشمنان آنان را به تصوير کشم و لله الحمد و له الشکر .

وي کتاب خود را چنين معرفي مي کند:

کتاب حاضر ، که با نام (ستاره درخشان شام ، حضرت رقيه عليهاالسلام دختر امام حسين عليه السلام در برابر شما قرار دارد ، زندگينامه غمبار طفل معصوم و مظلومي است که مطالعه آن هر سنگدلي را منقلب مي کند؛ کودکي که با مظلوميت خود ، در ادامه قيام خونين عاشورا ، ظالمين را براي ابد رسوا ساخته و قبر کوچک او در کنار کاخ سبز معاويه و يزيد (لعنهما الله ) ، سند جاويد مظلوميت اهل بيت عصمت و طهارت (سلام الله عليهم اجمعين ) ، و افشاگر مظالم خاندان پليد اموي مي باشد که قرآن کريم از آنها تعبير به (شجره ملعونه ) کرده است .

خوابيد در خرابه ، که تا کاخ ظلم را

با ناله يتيمي خود ، زير و رو کند

لینک دانلود نسخه PDF فارسي

لینک دانلود نسخه اندرويد

لینک دانلود نسخه تحت وب

لینک دانلود نسخه PDF عربيShare
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
  

آخرین مطالب
پربحث ترین ها
پربازدیدترین ها