نسخه موبایل
www.valiasr-aj .com
یک شهید در حمله پلیس نیجریه به تظاهرات حامیان شیخ زکزکی + عکس
کد خبر: ١١٧٢٨ تاریخ انتشار: ١٨ دي ١٣٩٦ - ١٠:٣٩ تعداد بازدید: 238
اخبار » عمومي
یک شهید در حمله پلیس نیجریه به تظاهرات حامیان شیخ زکزکی + عکس

در حمله مسلحانه پلیس نیجریه به تظاهراتی در حمایت از شیخ زکزکی در شهر کادونا، یک نفر شهید شد.

 به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم شهر کادونا نیجریه دیروز یکشنبه 17 دی ماه با برگزاری راهپیمایی مسالمت آمیز به ادامه بازداشت شیخ «ابراهیم زکزکی» رهبر جنبش اسلامی این کشور اعتراض و خواستار دسترسی او به امکانات پزشکی شدند.

با وجود مسالمت آمیز بودن این تظاهرات اما نیروهای پلیس به صورت مسلحانه به آن حمله کردند و معترضان را با گلوله هدف قرار دادند.

براثر حمله پلیس به تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی در شهر کادونا، یک نفر شهید شد. تعدادی از تظاهرکنندگان هم پس ار ضرب و شتم بازداشت شدند که تعداد آنها تاکنون مشخص نشده است.

همچنین اعضای جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه ای خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از بدرفتاری با رهبران بازداشت شده این جنبش شدند.

در این بیانیه آمده است: یک دست و یک چشم شیخ ابراهیم زکزکی از کار افتاده و با توجه به عدم مراقب پزشکی از او، یک چشم دیگر شیخ زکزاکی هم ضعیف شده است. او بیش از دو سال است که به صورت غیرقانونی مورد شکنجه قرار می گیرد.

اعضای جنبش اسلامی نیجریه در این بیانیه خوستار آزادی بی قید و شرط شیخ ابراهیم زکزکی برای حفظ سلامت او شدند و بیان داشتند: ما از همه افراد و گروه های عدالت خواه می خواهیم که فریادشان را در اعتراض به اقدامات غیرقانونی مسئولان نیجریه علیه رهبر و اعضای جنبش اسلامی این کشور بلند کنند.

 

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: